Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Tylny klocek trze o tarczę hamulcową


jordan233

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam problem z hamulcami,a dokładnie z tyłem od strony kierowcy,podniosłem tylnie koło podnośnikiem i obracałem kołem i słychać jak klocek szoruje o tarcze,wydaje mi się że tłoczek już trzyma na dobre :( ,co muszę dokładnie wymienić? cały zacisk?czy tylko tłoczek?Proszę o poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw proponowałym abyś sprawdził przeczyścił i rozruszał tłoczek prowadnice i dżwigienkę ręcznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie klocek już też do wymiany... całego zacisku nie ma sensu wymieniać, kup zestaw naprawczy wyczyść i wymień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie zacisku masz dokładnie opisane na forum, wraz ze zdjęciami. Miałem wątpliwą przyjemność czyścić zacisk już 2 razy :kwasny: . Warto pamiętać że tylne tłoczki się dokręca i dociska jeżeli już po wyczyszczeniu będziesz chciał je umieścić z powrotem na tarczy, jeżeli się zastały to może kosztować trochę wysiłku: sam musiałem wkręcać go na imadle. Zaznaczę że moje problemy z ręcznym zaczeły się po trochu na własne życzenie: zaciąganie pod samą pachę i zostawianie na ręcznym na mrozie :embarrassed:

P.S zajmij się tym w miare szybko, za pierwszym razem to ignorowałem i pewnego wieczora klocek starł się na tyle że po prostu wbił się pomiędzy tarczę a docisk już jako cienka blaszka i zablokował całkowicie koło. Całe szczęście że stało się to na parkingu pod sklepem a nie gdzieś w trasie bo skończyło by się pewnie na kaskaderskim popisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Sweet Lies, o układ hamulcowy trzeba dbać, brat miał to samo w Golfie IV, blacha klocka zablokowała koło na amen!!, na szczęście tylko nie dojechał do pracy, aż strach pomyśleć co by było jak by się to stało przy większej prędkości :(

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...