Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbyt duży rezonans w układzie wydechowym!!!, ?


misiek28

Rekomendowane odpowiedzi

:quattro: Czesc wszystkim. Niedawno zaczą mi pojawiac sie w A4 Avant 1.9 tdi dziwny odgłos .Rura wydechowa zaczeła brac dziwne drgania powodując lekki stukot w bagażniku pomiedzy 800-900 obrotach.Sprawdziłem rure i wszystko jest ok. nic nie chaczy ,wszystkie gumowe mocowania sa ok. Ale wciąz koncówka wydechu ma zaduże drgania. Teraz pytanie ,czy powodem takich wstrzasów w jakie wpada rura wydechowa mogą być zurzyte poduszki pod silnikiem? czy poprostu wstawic dodatkową siatke amortyzujaca w wydechu? Pozdrawiam !!! :confused:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem juz u speców u mnie( to znaczy w moim miescie) koszt 150 zł. Ale oni chca wstawic dodatkową gdzies na srodku,nie wiem dokładnie gdzie(moze sie myla). W kazdym badz razie dzieki serdeczne jutro jade to zrobic bo w korku ten stukot doprowadza mnie do szału.Mam nadzieje ze poduszek nie bede musiał wymieniac,tymbardziej ze silnik chodzi ok. jak na dizla oczywiscie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz po zmianie ,a raczej po dodaniu kolejnej siatki.Okazało sie ze ta pierwsza za turbiną jest wporzadku,chyba ze mechanik nie miał pojecia o czymmowie.Moze jakies zdjecie mi pomoze to sam to sprawdze.Tak czy siak dodał mi siatke i nie juz mi nie wali,ale troche jest głosniej w aucie(jestem wkur...)Buczy przy niskich obrotach i kierownica mi troche drga ,ale ponoc to narmalka w dislach. Przy wyłączaniu silnika zawsze o cos zachaczy,jak nie był stabilny? Nie wiem co to ale mam nadzieje ze sie dowiem! Pozdrawiam :quattro:

[ Dodano: 21-03-2007, 17:30 ]

Sprostowanie, kiedy wyłączam silnik ,zawsze o cos dwa czy trzy razy stuknie,a moze to rura nie wiem.Sprawdze jeszcze raz poduszki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest głośniej przez tą kolejną siatkę, która nie jest tam potrzebna, powienien ta za trubina wymienic bo to z pewnoscia przez nia. Kierownia drga :eek: , a to było wcześniej - to nie jest normalne??? Z tych rzeczy ktore tutaj piszesz nic tu nie jest normalne!!!

Kołysze ci lekko budą przy gaszeniu i odpalaniu? Tylko przy gaszeniu i odpapalaniu. Ta cała siatka moze stukac o podwozie przy gaszeniu :lol:

Sory ty powinieneś speca raczej zmeinić bo on nie ma pojecia co gada :eek: :bicz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje chyba zmienie mechanika tylko na którego bo we Wrocławiu juz sam nie wiem do kogo jechać, sami spece a nic nie wiedzą. Jesli chodzi o kierownice to jest to drganie badzo niewielkie,tak samo było wczesniej,dlatego myślalem ze to poduszki(chyba to nic groznego). Co do kołysania budą to prawda,zdaża mi sie to za każdym razem tylko przy gaszeniu i zapalaniu. Kurde po co ja sie zgodziłem na tą dodatkową siatke.Czy pozbycie sie dodatkowej nowej siatki i wstawienie jej na miejsce starej (która jest zaraz za turbiną

) jest mozliwe? Moze jakos z tego wybrne. A ha jak poznać ze siatka jest juz do niczego?,w sumie wygląda niezle...(ale ja sie kompletnie na tym nie znam) Dzieki za pomoc ,dobrze ze istnieje takie forum bo niejednego by chyba szlak trafił!!! :quattro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć ja mam taki rezonans po wymianie tłumika doskonale wiem o czym mówisz :biggrin: u mnie majster uszkodził siatke jak zakładał tłumik -kręcił nim stukał aż uszkodził siatke , tak mi się wydaje , bo przed wymianą cicho a po małe drgania kiery i rezonans tłumika który to powodował . jeżdze z tym juz 2 miechy wkurza mnie to ale nie ma u mnie dobrego szpeca . za tydzień jade do wrocka do rodzinki i myslałem ze tam coś wymotam ale po tym co napisałeś to się zastanawiam gdzie we wrocku jest dobry warsztat???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak znajdziesz kogos ciekawego we Wrocławiu to daj znać,moze tobie sie uda.Ja tez bede szukał.Pojezdze troche i sie popytam musi być ktos kto sie zna na układzie wydechowym w Audi !!!!!!!!!!!! Chociaz trace powoli wiare i pieniądze...Pozdrawiam :frown:

[ Dodano: 21-03-2007, 21:28 ]

Ah... ten Wrocław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą kierownicą to nie wiem poszukaj moze cos znajdziesz na forum - moze jednak poducha ktoras nie wyrabia.

U mnie ta plecionka też wygladala jak nowa ale to z jej winy uklad wpadal w rezonans. Po wymianie swiety spokuj. Skoro wstawil ci tam gdzies plecionke to raczej musial wyciag kawal rury ;) - wiec teraz bedizesz mial dziure, musi cos wspawac. ZNajdz takich co tylko ukladami wydechowymi sie zajmuja.

Poszukaj no forum - gdzies jest temat o tej plecionce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze wszystki! Ostatnio zauwazylem ze cos mam nie tak z wydechem bo na koncu tlumika schychac rezonans a w srodku szczegolnie na tylnim siedzeniu jest glosno i np gdy jade 4 i zmieniam na 5 to czuje tak jakby spaliny w padaly zawirowanie co to moze byc?????.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też hałasował na jałowym biegu , cały układ sprawdzony i wszystko w porządku , tez podejrzana była siatka ( wymiana w Wa-wie 180 - 250 zł) , ale w jednym warsztacie gość tylko maskę uchylił i wiedział że to coś z poduszkami - lewa pod skrzynią była źle zamocowana i przesunęła się , po wyregulowaniu cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołaczę.

Miałem tez drgania na wydechy szczególnie jak był silnik ciepły, ąz w środku wszystko drgało. jak żonka nadepłana wydech a ja siedziałem w srodku to nagle wszystko przestało drgać a nawet ciszej zaczął chodzić...

Wjechałem na kanał zacisnąłem na dwuch gumach trzymających tłumik opaski zaciskowe i teraz wszystko jest idealnie...

Nic nie drga, jest o wiele ciszej, żyć nie umierać!

POLECAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tematem mam pytanie, gdyż u mnie także wydech wpada w rezonans i hałasuje.Czy po uderzeniu autka w tył i stwierdzonym przesunięciu wydechu mogła ulec uszkodzeniu "plecionka".Układ wydechowy wyprostowany ale drgania w dalszym ciągu się pojawiają.Po regulacji haków tłumików buczy i czuć większe drgania w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...