-
[b5 1Z]Łącznik dolotu guma
Coś mi się wydaje że widziałem założoną rurę od wlewu paliwa od poldka trucka , zbrojona płótnem idealnie pasowała - koszt kilka zł.
-
Zbyt duży rezonans w układzie wydechowym!!!, ?
U mnie też hałasował na jałowym biegu , cały układ sprawdzony i wszystko w porządku , tez podejrzana była siatka ( wymiana w Wa-wie 180 - 250 zł) , ale w jednym warsztacie gość tylko maskę uchylił i wiedział że to coś z poduszkami - lewa pod skrzynią była źle zamocowana i przesunęła się , po wyregulowaniu cisza.
-
[A4 B5] Wywalenie kata....
U mnie wywalenie środka z kata pomogło - jaszcze nie hałasował ale była okazja - została pucha . Troszkę żwawszy , świst przy dodawaniu obrotów wyraźnie słyszalny , zwiększony hałas - baz przesady .
-
katalizator
Też wywaliłem kata i została pusta obudowa , a co do strumienicy to kilku tłumikowców odradzało zakładanie do diesla tymbardziej do A4 gdzie kat jest krótki a rura powyginana ( można mieć kłopoty ze złączem elastycznym przy niedokładnym montażu)
-
[B5 1.8 ADR] Wymiana katalizatora na polski metalowy??
Zostawiłem pustą puszkę po katalizatorze.
-
wydech
Jeśli wszystkie zaczepy są w porządku i plecionka trzyma się kupy to wywaliły się poduszki pod silnikiem albo skrzynią , miałem to samo na wolnych obrotach hałasował jakby wydech dotykał podłogi , wystarczyło poluzować poduchy i dokręcic ponownie , ustąpiło jak ręką odjął.
-
Auta angielskie i europejskie...różnice
Mam takiego anglika przerobionego i nie było tak źle , nie była wymieniana cała przegroda tylko belka do zamocowania pedałów i kierownicy , przy kompie zostało sporo nadmiaru kabli , ale nie zmieniałem wiązki bo robiłem dla siebie.
-
Dorobienie i zaprogramowanie klucza
Kilka miesięcy temu byłam w warsztacie w Wa-wie na Grochowskiej załatwiałem dorabianie klucza do skuterka i zapytałem z ciekawości ile kosztuje dorobienie klucza do A4 bez pilota , facet włożył klucz do maszynki która odczytała jakieś kody potrzebne podobno w razie konieczności uruchomienia samochodu fachmanom bez kluczyka , a dorobienie drugiego 170 zeta.
-
[B5 AJM] Problemy z katalizatorem
Możesz śmiało usunąć wkład katalizatora , będzie troszkę inaczej gwizdał , żadnych dodatkowych części nie potrzeba , ale sam tego nie zrobisz bo trzeba odcinać rurę.
-
A4 1,9 TDI AJM 2000 r Jakie koszty ekspoatacji
Wymieniam co 12 tys i jeżdżę od wymiany do wymiany , kiedy kupiłem autko to trochę piło i trzeba było dolewać .Nie miałem nic do stracenia więc wymieniłem olej na valvoline max live i dodałem ceramizer - pomogło od roku bez dolewek .
-
[all tdi]odciecie doplywu paliwa po puszczeniu nogi z gazu, hamowanie silnikiem
Wydaje mi się oczywiste że paliwo jest spalane , poprostu diesel nie gaśnie tak chętnie na małych obrotach pod obciążeniem na biegu mimo puszczonego gazu , wystarczy spróbować na trójce czy czwórce w benzyniaku podjechać bez gazu , a zaliczy się kangurka nie pamiętacie już kursu nauki jazdy
-
Co ile km wymieniasz olej w swoim silniku Audi TDI?
10 tys lub pół roku ( po wakacjach i po zimie)
-
[ALL] Olej w automacie - zmieniać czy nie ?
Nigdy nie miałem europejskiego samochodu z automatem , ale wiele lat przejeżdziłem amerykanami i uwierzcie , że inni producenci też nie widzą potrzeby wymiany oleju w skrzyni , oni zabierają je do regeneracji . Dwa razy naprawiałem skrzynię i widziałem co w niej siedzi , to prawda że nie wygląda to skomplikowanie , ale tak nie jest a precyzja wykonania jest taka , że mózg wymięka.Dodam tylko , że temperatura oleju może dochodzić pod 300 stopni i nie jest to wymysł tylko dane z manuala a ten kto zdejmował pokrywę i obejrzał magnes w środku widział ile tam ściera się opiłków.
-
[ALL] Jakie śruby zabezpieczające do alusów?
W tamtym roku zmieniałem śruby zabezpieczające i wygląda to tak kulowe końcówki śrób są do większości alu stożek to stal . Ciekawe śruby produkują w Markach , gdzieś miałem opakowanie jak będą chętni może znajdę , chodzi o to że wzór jest bardzo unikalny i skomplikowany niż w zagranicznych wyrobach , tam wystarczy że jakaś śruba jest u nas wiadomo .Inna sprawa z tymi zabezpieczeniami jest taka , że w komplecie jest kartka z kodem i tylko na jej podstawie można otrzymać duplikat , rodzajów wzoru jest około 80 więc przy cenie 150 zł nikt nie kupi wszystkich wzorów , żeby odkręcać wszystkie koła jakie trafi ( sprawdźcie inne zabezpieczenia - przeważnie ten sam wzorek :confused: )Sama śruba wygląda w ten sposób: [ Komentarz dodany przez: zdeniu: 10-05-2007, 18:54 ] myślę że nie pokazałeś śruby którą masz zabezpieczone własne koła bo byłoby to bardzo nierozsądne :twisted:
-
SPOTY WARSZAWSKIE - każdy wtorek g. 19:00.
Sorki że nie pojechałem do Promanady i zniknąłem bez śladu , ale musiałem lecieć do arbajtu.jutro porozmawiam ze znajomym , może bądzie mógł nam zrobić te duże naklejki w promocji .
mark4
Pasjonat - Nowicjusz
-
Dołączył
-
Ostatnia wizyta