Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1.8 ADR] Wymiana katalizatora na polski metalowy??


Darkman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niestety wysypał mi sie katalizator.Myślałem początkowo ,że odgłos spod podłogi to urwany uchwyt od tłumika ale po podjechaniu do tłumikarza postukał on tylko w katalizator i sie uśmiechnął.Następnie poradził by dla bezpieczeństwa rozciąć kata i wysypać wkład by ten nie zapchał mi tłumików,co uczyniłem.Nastepnie tymczasowo zaspawał puszkę i zasugerował zmianę na:

-strumienicę

-katalizator ori (koszt nieziemski)

-katalizator polski z wkładem metalowym

ew. wspawać tylko rurkę.

Wiemże temat był wałkowany wielokrotnie ale zastanawia mnie co to za katalizatro ten polski z wkładem metalowym.Ma ktoś doświadczenia z jego użytkowaniem?

Ja najchętniej wrzuciłbym kata z powrotem bo u mnie w mieście jest skrupulatny gość na przeglądach technicznych i jak zauważy brak kata może mi zrobić kuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś kupiłem ten POLSKI kat do B3 jeździ auto już ponad 3 lata i to na gaźniku i zawsze jak pojade na przegląd to gościu sie chwyta za głowe że ma spaliny jak dużo młodsze auta. Więc mozna powiedzieć że jest dobry produkt i nic sie z nim nie dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darkaman po pierwsze obecnie przegląd możesz zrobić w dowolnej stacji diagnostycznej - dawno temu było tak że trzeba było w miejscu zamieszkania. Kaziu W. dobrze radzi bierz ten uni. w benzynie bez problemu można go wpasować a i majątku nie kosztuje. Ja jestem też zwolennikiem posiadania kata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

w pełni drożny katalizator jest taki jakby go nie było ;] w niczym nie przeszkadza.

Dodam jeszcze, że za uniwersalny dałem z montażem 400 zł a stary bez żadnego problemu poszedł za 250 zł czyli na dobrą sprawę koszt tej operacji wyniósł mnie 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MorgothDBMA

No ja też uważam że dobry (drozny i sprawny) kat jest OK. Tyle że mój był totalnym trupem a teraz jest pusty w środku i żadnych problemów z tym nie mam (ostatnio przegląd robiłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam obecnie.Kat założony -cisza i spokój i to że polski mi w niczym nie przeszkadza.Rok gwarancji dali więc w razie czego będę reklamował.Wymieniłem przy okazji środkowy tłumik na nowy ori bo niestety puścił na spawie "rura- tłumik" i poza tym rozwarstwiał sie od góry(korozja).Za jednym zamachem mam sprawny układ wydechowy . Mam nadzieję że troszkę pojeżdzę w ciszy.

Kaziu gdzie katy w takich cenach skupują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na sroga zimę i solanki na drodze ;) - mniejmy nadzieję że z nierdzewki wziełeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mnie zmartwiłeś.Tam gdzie wymieniałem kata to wrzucili przy mnie to co było w środku potłuczone do śmietnika.Chyba że jak wyjechałem to wyjęli.hehe. Swoją droga po co komu te resztki ? robią coś z tym? sorki za takie laickie pytanie ale nie kumam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kacie jest zdjaje sie sporo srebra czy innego szlechectwa :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wycialem katalizator (wstawili mi zwykłą rurkę) ale namęczyli się przy tym nieziemsko (ponad 4h i zapłaciłem 40PLN :D)...Ale katalizator jest w dobrym stanie (ori) także nie czuć "wzrostu" mocy. Za to co dziwne, jest ciszej niż gdy kat był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wycialem katalizator (wstawili mi zwykłą rurkę) ale namęczyli się przy tym nieziemsko (ponad 4h i zapłaciłem 40PLN :D)...Ale katalizator jest w dobrym stanie (ori) także nie czuć "wzrostu" mocy. Za to co dziwne, jest ciszej niż gdy kat był...

Jeśłi kat był w dobrym stanie to po co go wyrzucałeś ... a te ciszej to pewnie z tego powodu że plecionke miałeś walniętą a teraz albo ją wymieniłes albo ją rozruszali troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

...Panowie ile można żądać za taki katalizator na allegro ???...Oryginał (piękne VW OOOO na obudowie :)), nic w środku nie lata, wkład jest pełny...

250 zł - 300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...