Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Piszczenie klocków.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak, to musi być założone.

Opublikowano
  • Autor
15 minut temu, Langista napisał:

Tak, to musi być założone.

Serio? ? to muszą tak ciężko wchodzić? 

Opublikowano
  • Autor

Założone i daj to samo między 100 a 150jest masakra przenosi wibracje na całe auto i ten dźwięki.... Co jeszcze sprawdzić?  Ktoś coś?

Opublikowano
W dniu 18.07.2019 o 16:17, Dragon7820 napisał:

Serio? ? to muszą tak ciężko wchodzić? 

W jarzmach czyścimy dokładnie gniazda i montujemy blaszki.

Klocek powinien swobodnie wchodzić i posuwać się na blaszkach.

Może na blachach klocków jest jakiś nadlew lub za dużo farby/choć to TRW i lepszym firmom rzadko się zdarza taka nie doróbka/ trzeba to delikatnie  pod szlifować.

Klocek nie może w blaszkach "latać" bo wtedy wibracje pewne na 100%.

 

Opublikowano
  • Autor
14 minut temu, KINIAM napisał:

W jarzmach czyścimy dokładnie gniazda i montujemy blaszki.

Klocek powinien swobodnie wchodzić i posuwać się na blaszkach.

Może na blachach klocków jest jakiś nadlew lub za dużo farby/choć to TRW i lepszym firmom rzadko się zdarza taka nie doróbka/ trzeba to delikatnie  pod szlifować.

Klocek nie może w blaszkach "latać" bo wtedy wibracje pewne na 100%.

 

I tak zrobione . Chyba kupię drugi zestaw klocków i zobaczę bo takie odczucie że to jest problem ale dziwne że występuje w przedziale 100 a150. 

Opublikowano

Musisz jakoś nagrać ten dźwięk, to dużo pomoże. Hamulce już na pewno musisz mieć dobrze zrobione. Poza tym, gdyby to były hamulce, miałbyś dźwięk tylko przy ich użyciu. 

Sprawdź jeszcze podczas jazdy jak masz ten dźwięk, czy znika po naciśnięciu pedału hamulca.

Edytowane przez Langista

Opublikowano
  • Autor
W dniu 21.07.2019 o 19:05, Langista napisał:

Musisz jakoś nagrać ten dźwięk, to dużo pomoże. Hamulce już na pewno musisz mieć dobrze zrobione. Poza tym, gdyby to były hamulce, miałbyś dźwięk tylko przy ich użyciu. 

Sprawdź jeszcze podczas jazdy jak masz ten dźwięk, czy znika po naciśnięciu pedału hamulca.

Przy hamowaniu brak różnicy , wiesz co doszło jeszcze to że przy skręceniu w prawo strasznie piszczy i tak jak by coś tarło ale to z przodu ..... Brak sił już mi na to c najgorsze jest to że każdy twierdzi że ok ? brak dobrych mechaników ?

Opublikowano

Wiesz.. pojedź na stację kontroli pojazdów. Niech tam ogarną gdzie go boli.

Opublikowano
  • Autor
22 minuty temu, Langista napisał:

Wiesz.. pojedź na stację kontroli pojazdów. Niech tam ogarną gdzie go boli.

Byłem na dwóch i nic nie wyszło..... 

Opublikowano
  • Autor

Słuchajcie tył sprawdzony na sto procent więc chyba z przodu to tak przenosi i doszło jeszcze to że jak skręce w prawo słychać ostre tarcie ale nie zawsze , przy małej prędkości to występuje , jakieś sugestie? Wiecie może jak sprawdzić magiel ?

Edytowane przez Dragon7820

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Dodatkowy obiaw przy przedziale między 2tys a 4tys drży całe auto najbardziej czuć to na 3, skrzynia?

Opublikowano

Posprawdzaj dokładnie poduszki silnika i skrzyni.

Opublikowano
  • Autor
4 minuty temu, Langista napisał:

Posprawdzaj dokładnie poduszki silnika i skrzyni.

Skrzyni była zmieniona , od strony kierowcy jest czerwona czyli chyba do wymiany , ale przy ręcznym i ruszaniu do tyłu czy przodu silnik jest sztywny . Już chyba sprawdziłem wszystko co możliwe 

Opublikowano
  • Autor

Dziś byłem na kolejnej stacji gość stwierdził że zawieszenie jest ok amory ok ale mówi że mam dość duże luzy tulej na sankach czy one mogą powodować takie wibracje i prowadzenie się auta? 

Opublikowano

Jak na sankach zawieszenia z tyłu to tak.

Opublikowano
  • Autor
35 minut temu, Langista napisał:

Jak na sankach zawieszenia z tyłu to tak.

Przednie sanki kolego mają luz 

Opublikowano
  • Autor

Macie może jakieś namiary na te tuleje z przodu sanek? 

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

Siema wszystkim , problem do tej pory nie rozwiązany , może ktoś ma kogoś sprawdzonego jakiegoś mechanika?  Może ktoś z okolic jest chętny pokierować i ocenić co może boleć to auto bo naprawdę nie mam już cierpliwość..........

Opublikowano

2 minuty szukania w Google :

"Witam, w moim przypadku były to padnięte półosie. Drgania były odczuwalne podczas przyspieszania, z obciążeniem oraz zaczynały się od prędkości około 80km/h, na 5 biegu od 100 km/h. Drgania czuć było od podłogi, mniej na kierownicy. Niestety trudno było ustalić która to półośka więc strzelałem i wymieniłem najpierw prawą, drgania jakby się zmniejszyły albo mi się wydawało :) . Wymieniłem drugą i jak ręką odjął. koszt około 1300zł 2 półosie plus wymiana około 180 każda."

Opublikowano
  • Autor
25 minut temu, Langista napisał:

2 minuty szukania w Google :

"Witam, w moim przypadku były to padnięte półosie. Drgania były odczuwalne podczas przyspieszania, z obciążeniem oraz zaczynały się od prędkości około 80km/h, na 5 biegu od 100 km/h. Drgania czuć było od podłogi, mniej na kierownicy. Niestety trudno było ustalić która to półośka więc strzelałem i wymieniłem najpierw prawą, drgania jakby się zmniejszyły albo mi się wydawało :) . Wymieniłem drugą i jak ręką odjął. koszt około 1300zł 2 półosie plus wymiana około 180 każda."

Brałem to pod uwagę ale osoby które pracują na stacjach diagnostycznych wykluczyły je od razu ponieważ jak to powiedział słychać było by przy skręconych kołach......  

Ok wymienię je zaraz szukam jakiej firmy warto . Dzięki kolego za pomoc oby to było to 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.