Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Komunikat BREAKE przy uruchamianiu silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

1 Fault Found:

01435 - Brake Pressure Sensor 1 (G201)

35-10 - - - Intermittent

http://wiki.ross-tech.com/index.php/01435

http://wiki.ross-tech.com/index.php/VW_Touran_(1T)_Brake_Electronics_(MK60)#Basic_Setting

Opublikowano
  • Autor

dzieki Andy :notworthy:[br]Dopisany: 13 Marzec 2009, 22:23_________________________________________________Brake Pressure Sensor 1 (G201)

Prerequisites:

System voltage at least 12.0 V.

[select]

[03 - Brake Electronics]

[Measuring Blocks - 08]

Group 005

[Go!]

Check field 1, the value has to be between -8.0 and +8.0 bar.

[Done, Go Back]

[Coding-II - 11]

OR (if Coding-II is not available)

[security Access - 16]

Enter 40168, to enable the basic setting.

[Do it!]

[basic Settings - 04]

Group 066

[Go!]

Activate the Basic Setting.

[ON/OFF/Next]

After a successful basic setting, field 2 should say "OK".

[Done, Go Back]

To make sure the basic setting was succesful, check the sensor again.

[Measuring Blocks - 08]

Group 005

[Go!]

Check field 1, the value has to be between -3.8 and +3.8 bar.

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

BTW - niestety po wykasowaniu bledu VAGiem problem znowu sie pojawil po jakims czasie.

no wiec zaczalem sprawdzac po kolei zgodnie z w/w opisem.

Na pierwszy ogien poszedl aku - prostownik i ladowanie cala noc. Dzisiaj rano odpalilem i komunikatu nie. Wylaczylem silnik wlaczylem klime, RNS i swiatla - odpalilem znowu silnik i bledu nie wywala :decayed:

Wyglada na to ze w przypadku tego typu objawow aku jest do wymiany ( po wykluczeniu czujnika stopu )

dziekuje za wszystkie podpowiedzi

Dzidz - wymieniaj :good:

Opublikowano

Wyglada na to ze w przypadku tego typu objawow aku jest do wymiany ( po wykluczeniu czujnika stopu )

Sie ciesz, że to aku

A nie "ABS Hydraulic Unit (N55) may need to replaced" albo "Replace Brake Electronics Control Module (J104)" :decayed::naughty::evil:

Opublikowano

dziwne że przy tylu czujnikach jakie posiadają nasze autka nie ma na VAGu jakiegoś trafniejszego komunikatu...

Opublikowano

no to git Adaś ze sie udało ;)

Opublikowano
  • Autor
:decayed:
Opublikowano

U mnie też widzę ten komunikat przy odpalaniu. Tylko wtedy gdy jet zimny i kreci jakby ciężej. Aku do wymiany...

Opublikowano

reasumując:

wszystkie błędy związane były z chwilowym spadkiem napięcia, co mogło powodować błąd wszystkich czujników? :wallbash:

Czyli założenie czujnika świateł stop było poprawne, wszakże był to jeden z wielu czujników do wymiany? :no:

Adaś może ja też podładuje akuma, albo przelecę dłuższą traskę?

Wolałbym jednak czujnik wymienić jeszcze raz, akum droższy jest :no:

Jaka cena przyzwoitej baterii jezd?

Fajnie, że sprawę rozwiązałeś, resepecta jak mawiał Ali G

Opublikowano

Czyli założenie czujnika świateł stop było poprawne, wszakże był to jeden z wielu czujników do wymiany? :no:

Wymiana czujnika stop była bezzasadna i nic nie dała. Powodem błędu był słaby akumulator.

To akumulator trzeba reanimować, nie czujnik. Adaho, mam rację? :mysli:

Opublikowano
  • Autor

Panowie -zdecydowanie aku do wymiany.

Tak jak pisalem u mnie komunikat pojawial sie sporadycznie juz jesienia. Potem w zimie coraz czesciej az do kazdrazowej proby.

Po naladowaniu od rana nic nie wyskoczylo a odpalalem go na zimno kilkanascie razy.

Bede kupowal BOSCHa S4 :cool1:[br]Dopisany: 15 Marzec 2009, 00:08_________________________________________________

Czyli założenie czujnika świateł stop było poprawne, wszakże był to jeden z wielu czujników do wymiany? :no:

Wymiana czujnika stop była bezzasadna i nic nie dała. Powodem błędu był słaby akumulator.

To akumulator trzeba reanimować, nie czujnik. Adaho, mam rację? :mysli:

w moim przypadku - dokladnie tak

Opublikowano

uważajcie przy wymianie AKU bo gdzieś mi się obiło o oczy że ciężko znaleźć w naszym wymiarze - większość jest większych... ale to może stary temat.

Opublikowano
  • Autor

no właśnie szukam - mam nadzieję że Bosch S4 będzie pasował. W tabelach podają że pasuje do naszych parchów.

Stary po ładowaniu już osłabł - wczoraj wieczorem gorzej już kręcił i komunikat znowu wywaliło. Do tego jeszcze powrócił problem z zacinanie gazu - w okolicy 70 C pedał gazu jakby miał zacięcie - zdejmuj noge a on nadal przyspiesza przez 1-2 sek. powyżej 70C problem znika. Występuje to tylko wtedy gdy jest przy starcie komunikat BRAKE. :kwasny:

ps. Trzeba coś programować po wymianie aku ?

Opublikowano

Nie trzeba tylko navi lub radio jak masz kodowane bedziesz musial wpisac kod.

Opublikowano

Nie trzeba tylko navi lub radio jak masz kodowane bedziesz musial wpisac kod.

no właśnie z tego co ostatnio pytałem to nie...

ESP będzie świeciło do czasu kalibracji - ale samo zgaśnie...

Opublikowano

Adam, mówiłem Tobie żebyś kupił MOLL'a, a nie BOSCHA, przy którym jest ryzyko, że nie wejdzie, bo i takie przypadki na forum były rozpatrywane.

Tutaj masz formę z Warszawy i aku do Ciebie:

http://www.allegro.pl/item562875686_niemiecki_akumulator_moll_m3_75ah_mercedes_renault.html

Opublikowano

Nie trzeba tylko navi lub radio jak masz kodowane bedziesz musial wpisac kod.

no właśnie z tego co ostatnio pytałem to nie...

ESP będzie świeciło do czasu kalibracji - ale samo zgaśnie...

Nie ma reguly, nie wiem od czego to zalezy, niektorzy nie musieli wpisywac, a niektorzy musieli.

Opublikowano

nic nie trzeba kodowac :)

Opublikowano

Co do rozmiarow - w B6 oryginalnie (MOLL) jest wiekszy aku od standardowych - ma 315mm, podczas gdy wiekszosc standardowych 275mm.

Opublikowano
  • Autor

Co do rozmiarow - w B6 oryginalnie (MOLL) jest wiekszy aku od standardowych - ma 315mm, podczas gdy wiekszosc standardowych 275mm.

standard dla A4 Avant 1,9 TDI AWX to 278x175x190 74 Ah i prąd rozruchu 680A

[br]Dopisany: 16 Marzec 2009, 08:53_________________________________________________

Nie trzeba tylko navi lub radio jak masz kodowane bedziesz musial wpisac kod.

no właśnie z tego co ostatnio pytałem to nie...

ESP będzie świeciło do czasu kalibracji - ale samo zgaśnie...

a okna ? chyba sterownie nie będzie działać

ESP i czujnik kąta położenia kerownicy to chyba wystarczy pokręcic kierą .. Radio - luz - mam kod

Łukaszr - dzięki. Będe brał MOLL'a

Opublikowano

Jak mi wysypało się aku, to szukałem MOLLa i nigdzie nie znalazłem a auto musiało jeźdźić. :confused4: Podpasowała za to jakaś CENTRA calcium za podobną cenę, ale jestem zadowolony :good:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.