Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL TDI PD] Podtarty wałek, co dalej ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Kolega ma problem z wałkiem a mianowicie w styczniu już raz go wymienił teraz po sprawdzeniu okazuje się że wałek jest już lekko podtarty i szklanki można lekko wcisnąć srobokretem. I jego pytanie jest takie czy długo jeszcze na tym pojeździ? Olej nie dawno wymienił na jakis inny który idzie do pompowtryskow. Ma się obawiać kolejnej wymiany walka czy póki się da to go sprzedać? 

Opublikowano

Podejście Januszowe... coś nie tak to sprzedaje furę ?

Trzeba znać przyczynę tego wycierania... sprawdzić kanały olejowe, broki na wałku dźwigienek, jaki olej jest lany i ostatecznie jakiej firmy wałek założony ? ? ? 

Opublikowano
  • Autor

Niby Januszowi ale wydać 2 raz 2 tys to wiesz ? z tego co wiem to niby lał zły olej a tak wygląda jego  wałek 

IMG_20190415_113325.jpg

IMG_20190415_113715.jpg

Opublikowano

Sprawdźcie broki w ośce dźwigienek, czy są takie zaślepki czy dziury na przelot...

zocxpmo2.jpg

j8f7sn6l.jpg

Opublikowano
  • Autor

A jak powinno być? Zaslepione czy nie? 

Opublikowano
  • Autor

A powiesz czy tak jak widać na zdjęciach czy to jeszcze pojeździ? Bo szklanki chyba nie powinny dawać się wciskać srubokretem, tzn one mają luz około 2mm

Opublikowano

Zalać porządny olej z normą do PD, i dodatkowo możesz dolać Cerateca, czy Militeka od K2... 

Opublikowano
  • Autor

Powiesz jaki olej zalewasz? 

I chciał bym usłyszeć opinie innych na temat cerateca czy militec od K2 

Opublikowano

Uwielbiam dzisiejsze czasy...

Czy to wymiane robił mechanik czy samemu się bawiliscie????

Jak mechanik to omijaj dziada skoro w dobie Internetu on nawet nie słyszał o brokach.. 

Olej z normą do pd ja np leje do szaraka motula i jest git.

Zmieniane były szklanki przy tej wymianie bo nic nie napomniales???

 

Opublikowano
  • Autor

Były zmieniane szklanki 

Opublikowano

Ciekawe jakiej w ogóle firmy ten wałek... 

Olej z normą do PD 505.01 5W40 - firm od wyboru do koloru, najczęściej polecane Valvo, Motul, Ravenol... 

Opublikowano

Dokładnie ktoś napisal  a zapomnial dodać szczegółów co z czym.

 

 

Opublikowano
  • Autor

Wiem że to było lane 

motul 8100 x-clean+ 5w30

Opublikowano
W dniu 19.04.2019 o 23:23, Avaxus napisał:

Witam. Kolega ma problem z wałkiem a mianowicie w styczniu już raz go wymienił teraz po sprawdzeniu okazuje się że wałek jest już lekko podtarty i szklanki można lekko wcisnąć srobokretem. I jego pytanie jest takie czy długo jeszcze na tym pojeździ? Olej nie dawno wymienił na jakis inny który idzie do pompowtryskow. Ma się obawiać kolejnej wymiany walka czy póki się da to go sprzedać? 

Jakbym czytał swoją historię :) Mój wałek po 1 wymianie wytrwał 11 tys km, tzn. tyle ja wytrwałem bo klepał niemiłosiernie. Na drugą wymianę poszedł wałek ORI używany w idealnym stanie, nowy zestaw szklanek i panewek, olej też nowy i odpukać ponad 30k przejechane i spokój. 

Ten szrot co się rozsypał tak szybko to Ruville, który do jakiegoś czasu miewał jakąś tam dobrą opinię. Potem ulepili go chyba z plasteliny i zaczęły się jaja u wielu z nas. Masakra...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.