Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana sprzęgła 1.8t BFB


waluu665

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim,

jestem posiadaczem Audi A4 B6 1.8t BFB , napęd przód, skrzynia 5-biegowa. Zamierzam wymienić sprzęgło i po przeczytaniu wszystkich tematów mam duży mętlik ?

Chcę wymienić zestaw z dwumasem i chciałbym prosić o radę wszystkich użytkowników z doświadczeniem :

1. wymienić na zestaw SACHS (dedykowany) - mam jakieś małe zaufanie to tej propozycji

2. wymienić na zestaw od AWX marki LUK ?? Czy to pasuje do mojego silnika i skrzyni ?? Mówię konkretnie o zestawie LUK 600 0040 00 . Czy trzeba przy tym coś jeszcze zmieniać ?

3. Kombinować jakąś hybrydę ?? Koło od 1.8t + sprzęgło od AWX ?? Też widziałem gdzieś takie propozycje.

Bardzo proszę o poradę, chciałbym zamówić i bezproblemowo wymienić, bo auta używam na co dzień i fajnie jakby obyło się bez wtopy.

Jakby ktoś z forumowiczów zajmował się sprzedażą części to także chętnie skorzystam.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, waluu665 napisał:

2. wymienić na zestaw od AWX marki LUK ?? Czy to pasuje do mojego silnika i skrzyni ?? Mówię konkretnie o zestawie LUK 600 0040 00 . Czy trzeba przy tym coś jeszcze zmieniać ?

Pasuje ten zestaw i to najlepsza alternatywa dla mocniejszego sprzęgła jeśli wymieniasz cały komplet.

Jak nie planujesz zwiększać mocy na grubo powyżej 200koni to spokojnie możesz też kupić dedykowane do swojego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! 

Czy przy zmianie sprzęgła w 1.8t BFB manual ośka na sprzęgło z AWX, dwumas może zostać z BFB? 

Czytam forum i jedni piszą, że jest tak ok a inni, że obowiazkowo trzeba wymienić dwumas na ten z AWX... 

Tych, którzy robili takiego moda proszę o komentarz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...