Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Złe wskazania temperatury na liczniku


ajax

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

temat przerabiany 100 razy i sam mialem z nim doczynienia jednak mam pewne pytanie.

Temperatura na klimatroniku 89-93 stopnie

Temperatura na blacie 70 czasem 90

Czyli generalnie temperatura jest OK tylko zle pokazuje. Pytanie : Jak sprawdzic czy walniety jest czujnik ( osobny niz ten od klimatronika stad roznica ) czy wskaznik na liczniku? :mysli:

VAG pokazuje 0 bledow!

Dziekuje za ewentualne sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe nie moge reczyć jak to jest w twoim roczniku ale u mnie na kanale 51 temperatura rośnie nawet przy włączonym zapłonie wiec nie ma mowy aby była to temperatura cieczy chłodzącej. Najlepiej jakbyś miał vaga podłączonego podczas jazdy i tam obserwował co sie dzieje z temperatura. Cudów nie ma walnięty jest termostat, czujnik albo to i to. Jak już zabierzesz się za wymianę to tylko ori częsci zaoszczędzisz paradoksalnie pieniądze i czas. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh mam VAG-a i temperatura na sto procent jest prawidlowa. Termostat ori wstawiony od pol roku. Wszystko bylo ok. Nawet po nawiewach czuje, ze ladnie sie grzeje.

Wiec albo czujnik albo wskaznik, tylko na slepo nie chce wymieniac dlatego sie zastanawiam jak sprawdzic ktory element jest walniety!

A kanal 51 pokazuje temperature cieczy, tylko trzeba go uzywac podczas pracy silnika a nie przekrecic kluczyk i czekac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik temperatury siedzi, przerabiałem to u siebie, a na 51 kanale jest temperatura silnika, na 49 temperatura cieczy, to nie to samo :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...