Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skrzypienie / stukanie


Marciol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć piszę strikte w kwestii ciekawości gdyż tak czy owak za miesiąc jadę do mechanika ale chciałbym się co nie co dowiedzieć już.

Dwie sprawy aczkolwiek podobne

 

1.Przy ruszaniu na pełnym skręcie (przy wolniejszych manewrach/ zawracaniu również) słychać kilka stuknięć(3-5), czytałem inny temat gdzie winowajcą były przeguby wewnętrzne, dobrze myślę iż mam ten sam problem?

2.Przy skręcaniu ale niekoniecznie pełnym słychać takie stękanie, odgłos podobny do starych drzwi, skrzypi. Stojąc w miejscu kręcąc kierownica również to samo, ale co mnie zaciekawiło - nie zawsze, czasami skręcam, kręce i jest ok, czasami skrzypi, nie ma na to reguły, ktoś mi podpowie co to może być, może to powiązane z przegubami?

Edytowane przez Marciol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- raczej tak jak mówisz do wymiany przeguby( na dziurach też się odzywają ? ) 

2- też winne mogą być przeguby, sprawdź jeszcze w jakim stanie końcówki drążków 

daj znać co było po robocie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skrzypienia przy skręcaniu mogą być sworznie górnych wahaczy, a tak naprawdę pod uwagę trzeba wziąć wszystkie wahacze i je dokładnie przejrzeć, bo zapewne one są wszystkiemu winne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mastek napisał:

1- raczej tak jak mówisz do wymiany przeguby( na dziurach też się odzywają ? ) 

2- też winne mogą być przeguby, sprawdź jeszcze w jakim stanie końcówki drążków 

daj znać co było po robocie 

1 - na dziurach raczej cisza

2 - Okej, w kazdym bądz razie za jakiś miesiąc / 1,5 będe u mechanika więc wtedy dam znać co to było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...