Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Świece impulsowe


cobradd

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem sobie dzisiaj magazyn "Popular mechanics" wydanie grudniowe 2008 i natknąłem sie na coś takiego jak pulse plug, po polskiemu to chyba mniej więcej będzie właśnie świece impulsowe. Wg producenta podnoszą efektywnośc spalania w cylindrach zwiększając cisnienie a co za tym idzie moc i moment obrotowy, ciekawe, na allegro jeszce nie ma :tongue4:

Dla zainteresowanych krótki artykuł po angielsku z "Pupular Mechanics", artykułow po polsku sie nie doszukałem, być może że ochrzczono je inna nazwą.

a4e9d59c8ce7377dm.jpg

a tu strona producenta, koszt jednej świecy to ok 25$

http://www.pulstar.com/index.htm

+ jeszcze jeden artykuł

http://www.offroaders.com/directory/products/Pulstar-Pulse-Plug.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dość ciekawie, moim zdaniem warto spróbować, tylko jak dostać ten towar :naughty:[br]Dopisany: 11 Marzec 2009, 12:57_________________________________________________No i nie jestem przekonany, czy to dobry pomysł do LPG :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perpetum mobile.. z 50 W jakie wydzielają się na zwykłej świecy robi 1 GW... czyli jak gromadzi energie to przez pierwsze chwile musi ją z czegoś czerpać.. to albo wogóle iskry nie ma, albo jest duzo slabsza. Takie są moje pierwsze odczucia - po przeczytaniu linkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 50W przez 30 us (mikro) robią 750KW przez 2ns, jak dla mnie to brzmi bardzo sensownie, podobnymi tematami często się w pracy zajmuję. Pytanie jak to rozwiązali technicznie, ale zakładam że dobrze, z teoretycznego punktu widzenia tego typu świeca daje zdecydowaną przewagę nad tradycyjną :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz podbiją rynek amerykanski to i pewnie do europy zawitają. I jeszce jedno, gdzieś tam pisało że świeczki te są dedykowane do silników seryjnych bez modyfikacji :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...