Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja nie działa- zero błedów


jubar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.
Od dłuższego czasu świecił mi się przycisk ECON i klimatyzacja nie działała, dziś byłem u gościa od klimy, dobił czynnika na max, tyle ile powinno być, a klima nadal nie działa. Po włączeniu klimy delikatnie na chwilkę spadają obroty, więc rozumiem że załącza się sprężarka. Wentylator od klimatyzacji także się załącza, nie dmucha jakoś mega mocno (nie słychać go). Chłodnica zimna, te dwie rurki co idą do kabiny i na jednej jest zawór od klimy są ciepłe, czasami prawie gorące. Auto podłączane pod kompa, co do klimatyzacji to zero błędów. Jaka może być przyczyna nie działania klimatyzacji?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarka nie wydaje żadnych dźwięków, sprzęgło nie jest zerwane. Przy samej sprężarce węże także ciepłe

Edytowane przez jubar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są ciśnienia? I czy załącza Ci się wentylator? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienia nie wiem, ale typ od klimy mówił że wszystko gra, żadnej nieszczelności ani nic, chwile zaglądaliśmy i nie wiedział czemu nie pracuje. Wentylator się załącza, nie kręci się mega szybko, nie słychać go, ale chłodnica jest zimna. Położyłem się pod auto i przy "włączonej" klimie rurki przy sprężarce są ciepłe, tak jakby w  ogóle nie było obiegu czynnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ widać nie zna się na tym co robi. Typowy dobijacz.
Osuszacz wymieniony?

Duże prawdopodobieństwo, że sprężarka do wymiany.

W tych autach jak jeździsz długo bez czynnika to pada sprężarka, bo ona ciągle pracuje (chyba, że jeszcze ci się trafiła stara wersja) i w końcu się zaciera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...