Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zmiana lamp Bixenon na Matrix


Fawinyl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz stanowisko, plansze i sprzęt do kalibracji to możesz sam przeprowadzić, w co wątpię. Są taż poza ASO firmy oferujące kalibrację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze się do tematu, czy z Xenonów można łatwo przejść na Ledy?
Znalazłem na portalu: 

ALLEGRO.PL

Czy jak zastosuje owy adapter będzie trzeba coś kodować, czy działa na zasadzie plug and play?

Drugie pytanko, z tyłu mam dynamiczne kierunkowskazy. To tak ma być? Że tył dynamicznie a przód normalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersjach z xenonem z przodu były tylko tylnie lampy halogenowe. Jeżeli masz teraz led z dynamicznym kierunkiem to poprzedni właściciel je dołożył. 

Dynamiczne kierunki zarówno z przodu jak i z tyłu były stosowane fabrycznie tylko przy konfiguracji przednich lamp matrix.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Odświeżę temat, podołał już ktoś zmiany? 

Ciekawi mnie jak to jest z tym czujnikiem poziomu lewy przód? Trzeba dokładać? Bo xenon i full led korzysta z tylnego, a matrix teoretycznie z tylnego i przedniego. 

Kolejna sprawa to bcm1, czy próbował ktoś przekładać piny z miejsc co były wykorzystane na xenon w miejsca potrzebne pod matrix? Po rozebraniu BCM wyglada jak by miał ścieżki puszczone tylko pinów brak. Niby piny nie są lutowane tylko na zatrzask. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, msszwedzik16 napisał:

Witam, 

Odświeżę temat, podołał już ktoś zmiany? 

Ciekawi mnie jak to jest z tym czujnikiem poziomu lewy przód? Trzeba dokładać? Bo xenon i full led korzysta z tylnego, a matrix teoretycznie z tylnego i przedniego. 

Kolejna sprawa to bcm1, czy próbował ktoś przekładać piny z miejsc co były wykorzystane na xenon w miejsca potrzebne pod matrix? Po rozebraniu BCM wyglada jak by miał ścieżki puszczone tylko pinów brak. Niby piny nie są lutowane tylko na zatrzask. 

 

Taniej wyjdzie sprzedać auto i kupić z matrixami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, kilka razy padło pytanie i nikt nie odpowiedział 

Czy przy zmianie reflektorów ksenon na led (NIE matrix) zadziała na zasadzie plug&play czy trzeba zmieniać wiązkę czy też dokładać jakieś moduły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć adaptery, bo wiązki nie są p&p. Dodatkowo musisz dokupić moduły D6, D7, 29 i 39 potrzebne do lamp. W najgorszym wypadku jeszcze zamiana sterownika BCM1.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Muskel1 napisał:

Musisz mieć adaptery, bo wiązki nie są p&p. Dodatkowo musisz dokupić moduły D6, D7, 29 i 39 potrzebne do lamp. W najgorszym wypadku jeszcze zamiana sterownika BCM1.

ok dzięki, a te moduły D6, D7, 29, 39 za co odpowiedzialne, bo nie mogę znaleźć?

Czy ktoś może poleci jakiegoś czarodzieja z pomorskiego, który ogarniał lub ogarnia podobne tematy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduły lamp. W każdej siedzą 2, na prawej siedzą 39 i D7 a na lewej 29 i D6. Sterują one odpowiednio światłami do jazdy dziennej i kierunowwskazem oraz światłami mijania, drogowymi i przesłoną  Na północy kraju jest kolega @arris_88

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z nim on zajmuje się tym zawodowo.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Muskel1 napisał:

Moduły lamp. W każdej siedzą 2, na prawej siedzą 39 i D7 a na lewej 29 i D6. Sterują one odpowiednio światłami do jazdy dziennej i kierunowwskazem oraz światłami mijania, drogowymi i przesłoną  Na północy kraju jest kolega @arris_88

Ok rozjaśnia się ;) moduły zamontowane na reflektorach. Czyli kompletne lampy + adaptery kostki za 3 stówki z allegro i powinno być ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem za ile i jakie adaptery masz na myśli. Lampy muszą mieć te moduły, bez nich nie ruszą. Tak dla ścisłości nie nazywają się one D6, D7, 29 i 39. Jest to ich ściśle określona nazwa i adres w protokole diagnozy. Tak np.  sterownik silnika to zawsze 01, skrzynia automatyczna to zawsze 02, sterownik ABS to 03, sterownik drzwi kierowcy to 42..  itd itp...sterowniki tych lamp to właśnie wyżej podane adresy. 

29 ma nr. części 4M0 907 397 AC

39 ma nr. części 4M0 907 397 AC

D6 ma nr. części 7PP 941 572 AB

D7 ma nr. części 7PP 941 572 AB

Aby wszystko zadziałało należy poprawnie podłączyć i zakodować oraz być może przeprowadzić parametryzację sterowników. Dodatkowo możliwe, że nie wszystkie moduły centralnej elektryki (BCM1) obsługują lampy LED. W takim wypadku będzie trzeba go wymienić, ściągnąć ochronę komponętu, zakodować i być może przeprowadzić parametryzację. Jak widzisz nie jest to wszystko takie proste. 

Skontaktuj się z kolegą, którego wyżej podałem. Jeżeli nie będzie tu na forum odpowiadał (nie wiem jak często tu bywa), to spróbuj tutaj:

M.FACEBOOK.COM

Zaloguj się do Facebooka, aby zacząć udostępniać różne rzeczy oraz łączyć się ze znajomymi...

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moduły z lamp full led bedą pasować do lamp matrix eu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A full led usa na eu?

Czy ewentualnie mogę kupić gołe lampy eu i przełożyć moduły z usa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy matrix są całkiem inne niż lampy full led. Moduły lamp tak samo, obojętnie czy moduł led w wersji US czy EU. Matrixy mają własne moduły.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, mn9 napisał:

A full led usa na eu?

Czy ewentualnie mogę kupić gołe lampy eu i przełożyć moduły z usa?

Z tego co widzę moduły do full led US są takie same jak moduły full led do wersji EU.

Moduł lewy 29 - 4M0 907 397 AC

Moduł prawy 39 - 4M0 907 397 AC

Moduł lewy D6 - 7PP 941 572 AB

Moduł prawy D7 - 7PP 941 572 AB

Mają nawet ten sam zestaw danych

29 i 39 - H05 0024

D6 i D7 - AU736 001004

W sumie masz 4 moduły. Po 2 w każdej lampie. 29 i D6 siedzą w lewej a 39 i D7 w prawej.

 

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przeczytałem cały temat i nie znalazłem odpowiedzi. Założyłem lampy przód matrix (miałem zwykle bi-xenon), wiadomo że teraz działają tylko światła mijania. Kupiłem adaptery z alledrogo, które muszę podłączyć. Chciałbym na wstępie zaznaczyć że zależy mi tylko na podstawowym działaniu (światła krótkie, długie, kierunkowskaz) i nie zależy mi na dynamicznym kierunkowskazie czy też automatycznych światłach które i tak zawsze wyłączałem w każdym samochodzie, który użytkowałem. Moje pytanie brzmi czy:

- moduł 8W0 907 064 BA BCM2 obsłuży te lampy w podstawowym działaniu bez błędów 

- jakie kodowania wybrać w 46

Drugim tematem jest montaż lamp tyl full led. Wiem że wtyczki nie pasują, czy wystarczy wymiana wtyczek? Czy potrzebne kodowanie? Czy wyżej wymieniony moduł to ogarnie? 

Jeśli gdzieś temat się powtórzył to bardzo przepraszam za moje przeoczenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MoAgento napisał(a):

czy:

- moduł 8W0 907 064 BA BCM2 obsłuży te lampy w podstawowym działaniu bez błędów 

BCM2 nie ma nic wspólnego z przednimi lampami. Steruje nimi BCM1.

 

24 minuty temu, MoAgento napisał(a):

Drugim tematem jest montaż lamp tyl full led. Wiem że wtyczki nie pasują, czy wystarczy wymiana wtyczek? Czy potrzebne kodowanie? Czy wyżej wymieniony moduł to ogarnie? 

Musisz zastosować adaptery. Kodowaniem nie uruchomisz tych świateł. Należy przeprowadzić parametryzację sterownika. Temat wiele razy poruszany na forum. Poszukaj dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...