Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zmiana lamp Bixenon na Matrix


Fawinyl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem posiadaczem B9, lecz do pełni szczęcia brakuje ładnych reflektorów tzn. led lub matrix.

Czy istnieje techniczna możliwość zamontowania w miejsce oryginalnych reflektorów xenonowych reflektorów w technologi LED?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwość istnieje, ale Matrix to nie tylko lampy, ale też inne systemy wspomagające. Chociażby kamera zamontowana nad lusterkiem wstecznym, co przekłada się od razu na inną szybę przednią. Całość na pewno wykonalna, ale nie wiem czy opłacalna finansowo.

Weź też pod uwagę, że przy Matrixie tylne lampy też są LED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Musisz doliczyć do tego koszt lamp przód i tył żeby było jak w oryginale. 7-8k pln pewnie wyjdzie w sumie. To i tak taniej niż matrixy kosztują jako opcja w salonie. Osobiście jestem mega zadowolony, że je wziąłem, bardzo sprawnie ten patent działa. Z drugiej strony jak ktoś nie jeździ dużo w nocy, albo tylko po mieście to wystarczą same ledy bez matrixa, wyjdzie sporo taniej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2018 o 09:50, mskrzypo napisał:

Kamera jest też przy zwykłych LED.

To nie zależy tylko od świateł, ale również od pozostałych systemów wspomagajacych.  Są A4 które nie mają kamery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Czy moglibyśmy napisać jakie dodatkowe rzeczy należy dokupić wymienić? Oczywiście poza samymi reflektorami przednimi i tylnymi. Moja A4 posiada kamera która jest na szybie przedniej  dzięki tej kamerze odczytywane są znaki drogowe oraz w mojejnaudi jest taka rzecz jak automatyczne długie światła. 0rzypuszczam że dzięki tej kamerze wychwytywane jest kiedy nadjezdza z naprzeciwka auto i wtedy jest zmieniniane swiatlo z drogowych  na mijania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak BTW - kamera nie tylko wychwytuje pojazdy z naprzeciwka ale także rozpoznaje samochód jadący przed nami i bardzo sprytnie wycina wiązkę tak żeby nie oślepiać w lusterku.

System cwany - działa sprawnie  - jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wie ktos moze co jest potrzebne do zmiany lamp w audi A4 B9 ksenon na full led matrix i jaki jest to koszt lampy posiadam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko jak wyglada sprawa ze spryskiwaczami. Xenony i ledy nie mialy otworow w zderzaku na spryskiwacze a matrixy wymagaja takiego bajeru. Wycinac beda extra otwory pod zraszacze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze, żeby policja podczas kontroli rozpoznała czy to Matrix, czy Led, ksenon czy inny wuj :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O policje sie nie boje tylko o prawidlowe funkcjonowanie tych reflektorow. Nie mam doswiadczenia i wiedzy na ten temat. Wiem ze ludzie wylaczaja spryskiwacze, ale czy to nie niesie ze soba jakis konsekwencji to juz nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kevirek napisał:

O policje sie nie boje tylko o prawidlowe funkcjonowanie tych reflektorow. Nie mam doswiadczenia i wiedzy na ten temat. Wiem ze ludzie wylaczaja spryskiwacze, ale czy to nie niesie ze soba jakis konsekwencji to juz nie wiem.

Nie sądzę, fabrycznie mam Matrixy w A5 B9, wyłączyłem spryskiwacze reflektorów i wszystko jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, czarny69 napisał:

Nie sądzę, fabrycznie mam Matrixy w A5 B9, wyłączyłem spryskiwacze reflektorów i wszystko jest ok. 

Nie chodzi tutaj raczej o samo ich działanie bo matrixy są sterowane kamerą na szybie. Chodzi pewnie o to że światło się rozprasza jeśli szybka reflektora jest brudna - stąd przepis, że dla "silnych" źródeł światła, także xenonow, system oczyszczania jest wymagany. Przy adaptacyjnych reflektorach ma to szczególne znaczenie. Więc Ty może nie widzisz różnicy ale kierowcy z przeciwka może tak?

Moje obserwacje są takie, że samochodom z adaptacyjnymi reflektorami zdarza się oślepiać. Nawet matixy (które sam mam) nie są pod tym względem idealne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że masz rację, aczkolwiek dla mnie te spryskiwacze nie spełniają swojego zadania bo często mimo tego że 2-3 razy 'myły' reflektory to na postoju widziałem, że ślady po owadach pozostały nieruszone. Co do działania Matrixów - zgadza się, bywa, że potrafią oślepić, zwłaszcza ciężarówki/busy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Nie doszukałem się dokładnej odpowiedzi.
Posiadam audi a4 b9 z xenonami plus? Pasuje mi zmienić te lampy na FULL LED najlepiej z płynnymi kierunkowskazami. Teraz nasuwa mi się pytanie - co oprócz lamp potrzebuję? Moduły? Jeśli tak to jakie i prosił bym jakiś przykładowy link do alledrogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2019 o 09:42, siepeq napisał:

Hej,
Nie doszukałem się dokładnej odpowiedzi.
Posiadam audi a4 b9 z xenonami plus? Pasuje mi zmienić te lampy na FULL LED najlepiej z płynnymi kierunkowskazami. Teraz nasuwa mi się pytanie - co oprócz lamp potrzebuję? Moduły? Jeśli tak to jakie i prosił bym jakiś przykładowy link do alledrogo

Hej, trzymajmy się odpowiednich pojęć, LED lub Matrix LED (dynamiczne kierunkowskazy). 

 

Z tego co się orientuję to czujnik poziomowania jest potrzebny, do Matrixów dodatkowo kamera w szybie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2018 o 11:46, heretyk napisał:

To nie zależy tylko od świateł, ale również od pozostałych systemów wspomagajacych.  Są A4 które nie mają kamery. 

Podobo są b9 bez przedniej kamery ale raczej bardzo rzadko. Ja jeszcze nie spotkałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2018 o 09:50, mskrzypo napisał:

Kamera jest też przy zwykłych LED.

Panowie, a co jak szyba została wymieniona, wraz z kamerą po za serwisem? Będzie to działać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Muskel1 napisał:

Jak została po wymianie przeprowadzona kalibracja kamery to tak. 

Kalibracja tylko serwis czy we własnym zakresie też można?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...