Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lekki spadek mocy


GrubyAFN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam problem z moim 2.5. Tdi tip tronic + quattro 99 po lift. Przelozylem silnik z dawcy 97, złożyłem wszystko, nie grało wskakiwal błąd doładowania ponieważ uszkodzona była membrana w grusce. Wymieniona gruszka usunęła mój problem z turbina, klapa gaszaca i całymi podciśnieniami. Obecnie auto dobrze pracuje wkreca się jednak odnoszę wrażenie że nie ma tego co powinien mieć ten silnik. Komputer nie pokazuje żadnych błędów, jest czysty, rzekome dane rzeczywiste odczytywane programem wow, mówią mi że wszystko jest w najlepszym porządku, silnik chodzi cicho nie wydaje nadzwyczajnych dźwięków, kręci się lekko, jedyne co sugeruje mi jakieś problemy to mrugajaca lampka mil... Wyczerpalem już swoje pomysły, jedyne co przychodzi mi do głowy to uszkodzony przepływomierz, jednak i jego wartości są ok, turbina podczas jazdy ładuje ok 2tys minibar czyli tak jak być powinno wyliczona wartość przeplywki w okolicach 376 a zadana waha się w przedziale 250-365. 

Geometria chodzi bardzo lekko 

Egr działa tak jak powinien

Pompa nie daje jakoś dziwnych znaków wykończenia bądź zmęczenia. 

Na pełnym gazie samochód przeciąga na biegach jednak nie czuć tego doładowania turbiny które powinno delikatnie chociaż wcisnąć w fotel. Turbina nie jest zepsuta, nie posiada lozow... 

 

Skrzynia też jest ok, nowy filtr oraz olej jakieś 2mc temu zalany, dedykowany, 

Jedyne co zostaje mi w głowie to to że mógłby pospadac krzyki i nie paliłby na któryś cylinder, miałem już kiedyś coś podobnego i auto nie miało pełnej mocy jednak chodziło bardo głośno i nie przyjemnie 

Obydwa coolery oraz rura odlotowa przy zderzaku i nad kolektorem zaraz koło puszki od filtra wymyta.. Brak nieszczelności w układzie dolotowym... 

 

 

Czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem bądź mógłby mnie nakierowac co może znaczyć lampka mil pomimo braku błędów w komputerze :)

Będę serio bardzo wdzięczny za odrobinę nadziei :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...