Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat wymiany rozrządu 1.8T BFB


GraffBoy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Zakupiłem auto Audi a4 1.8 turbo 163km oznaczenie silnika BFB. Wszystko z autem było ok do momentu wymiany rozrządu. Auto zbierało się super miało tylko problem z falującymi obrotami na biegu jałowym. Problem polega chyba na źle ustawionym rozrządzie. Przed wymianą było wszystko ok, ale po wymianie rozrządu na oryginalnych częściach auto stało się bardziej zamulone. Oprócz rozrządu był wymieniony olej i świece zapłonowe, ale to raczej wydaje mi się nie ma wpływu na ten problem. Moja prośba do wszystkich czy ktoś posiada schemat ustawienia rozrządu dla mojego silnika? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwarka nie działa? Jak masz vcds to możesz sprawdzić to w g93 w blokach pomiarowych. Wartość ma być jak najbliżej zera.

 

rozrząd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam VCDS. Mam pytanie a ustawienie machaniczne rozrządu są jakieś oznaczenie, żeby spasować wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, GraffBoy napisał:

Niestety nie mam VCDS. Mam pytanie a ustawienie machaniczne rozrządu są jakieś oznaczenie, żeby spasować wszystko.

Pewnie, że są. Masz na załączonym obrazku. Pierwszy znak na wale, a drugi na kole wałka rozrządu, który ma się pokrywać ze znakiem na pokrywie zaworów (jak zdejmiesz obudowę rozrządu to zobaczysz).

Zamiast pisać posty na forum to w 10sekund ogarnąłbyś temat przez google ?

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...