Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Klima grzeje zamiast chlodzic

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich

Od kilku dni mam nastepujacy problem z klima (A4 - 1995 - klimatronik©)

po ustawieniu temperatury na LO (tryb pracy auto/szyba/man nie ma wplywu)

zamiast podawac zimne powietrze podawane jest cieple powietrze.

wylaczenie klimy nie wiele zmienia (nadal powietrze jest cieple).

Manipulowanie temperatura nei wiele zmienia w temperaturze podawanego powietrza.

1. przewody z ciecza chlodzaca przy pracy klimatyzacji sa zimne

2. sprezarka wydaje sie warczec (wiec pewnie sie zalancza)

Bede sie chcial udac na przeglad klimatyzacji (warszawa okolice) czy ktos z forumowiczow odradza w szczegolnosci jakis konkretny warsztat?

Pozdrawiam

Stan

:a4fan:

Opublikowano

uruchom klimę i załączając tryb Econ wsłuchaj się czy sie załancza jeśli nie to prawdopodobnie brak czynnika.

Opublikowano
  • Autor

Tryb Econ czy to inaczej tryb auto czy jakis inny tryb o ktorego istnieniu nie wiem ?

Opublikowano

ty niemasz trybu econ kolego ty możesz poprostu ją włączyć na auto i śnieżka się zapali lub wyłączyć śniezke ręcznie i wyłączy sie klimatyzacja :biggrin:

Opublikowano
  • Autor

Hmm.. no ale nie ma znaczenia czy sniezka jest czy jej nie ma powietrze dmucha i tak i tak cieple... zdecydowanie za cieple.

Opublikowano

A może są klapki zablokowane w nawiewie, poszukaj na forum

Opublikowano

jakie klapki panowie :question: niech kolega zaliczy serwis od klimy i będzie wiedział czy ma gaz czy nie to bez sensu pisac .... :biggrin:

Opublikowano
  • Autor

dokladnie tak zrobie

Zobaczymy co wymysli serwis

Opublikowano

Jak będzie gaz to bedzie słychac cyknięcie od załączenie inaczej kompresor sie nie zalączy - a załączenie kompresora następuje po wyłączeniu trybu Econ lub w waszym przypadku pewnie ta gwiazdką.

Opublikowano
Jak będzie gaz to bedzie słychac cyknięcie od załączenie inaczej kompresor sie nie zalączy - a załączenie kompresora następuje po wyłączeniu trybu Econ lub w waszym przypadku pewnie ta gwiazdką.

to ze jest gaz w układzie nie znaczy że klima będzie działać , to że sprężarka się załączy i chodzi nieznaczy że będzie chłodzic itd itd ...............tylko serwis i wtedy można medytować i pomagać co dalej zrobić jak jest ............. :biggrin:

Opublikowano

mialem to samo, pozostaje VAG i zaprogramowanie sterownika klimatyzacji od nowa. 5 min roboty

[ Dodano: 21-03-2007, 15:42 ]

zresztą było o tym na forum juz...

Opublikowano
mialem to samo, pozostaje VAG i zaprogramowanie sterownika klimatyzacji od nowa. 5 min roboty

[ Dodano: 21-03-2007, 15:42 ]

zresztą było o tym na forum juz...

z czego to wnioskujesz :question:

Opublikowano
jak to z czego? mialem taką samą sytuację. (z tego co wyczytalem tak wnioskuję) A nie miga ci przypadkiem wyswietlacz przez pierwsze dwie minuty?

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=43527&highlight=kodowanie

u kolegi klimatyzacja niechłodzi fizycznie :biggrin:

Opublikowano
pozostaje VAG i zaprogramowanie sterownika klimatyzacji

Mi też tak się wydaje, to że klima nie chłodzi nie znaczy że nie powinno lecieć zimne powietrze z zewnątrz

Opublikowano

sprawdzeni ukłdu klimy czy jest sprawna nic nie kosztuje i wtedy wiadomo gdzie szukac problemu a tak to można gdybać i nic wiecej :biggrin:

Opublikowano
u kolegi klimatyzacja niechłodzi fizycznie

a widziales zeby chlodzila teoretycznie ??

a jak mu sprawdzą klime? sprawdza czy jest odpowiednia ilosc czynnika i tyle. Elektryki nie ruszaja

Sprawdz chlopie vagiem, to nic nie kosztuje. Napewno mniej niz sprawdzenie klimy

Opublikowano
u kolegi klimatyzacja niechłodzi fizycznie

a widziales zeby chlodzila teoretycznie ??

a jak mu sprawdzą klime? sprawdza czy jest odpowiednia ilosc czynnika i tyle. Elektryki nie ruszaja

Sprawdz chlopie vagiem, to nic nie kosztuje. Napewno mniej niz sprawdzenie klimy

widziałem jak sie o tym uczyłem w szkole na teorii

umnie w firmie sprawdzamy klime Vagiem

pozdrawiam i czekam co było przyczyną :question:

Opublikowano
umnie w firmie sprawdzamy klime Vagiem

Trzeba było tak od razu, całe nieporozumienie się wyjaśniło, widać że porządna firma :exclaim:

Opublikowano

wiecie co , robie po kilkanaście aut dziennie w sezonie i naprawiam je fizycznie nie wirtualnie , po prostupodstawow rzeczy musza być sprawdzone zeby pomóc zdiagnozwać przyczyne .A podstawą w tym temacie jest , czy klimatyzacja po prostu działa , to że nie leci zimne powietrze nie znaczy że nie działa , tak jak już ktoś napisał może się po prostu powietrze nie mieszać bo klapa stoi , ale najpierw podstawa tematu czy klima jest sprawna , bo pisanie ze coś tam burczy przy załączniu klimy nie świadczy o tym że się kompresor załączył i tak można pisać i pisać i nic z tego nie będzie wynikało

pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.