Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klima grzeje zamiast chlodzic


stach81

Rekomendowane odpowiedzi

najpierw podstawa tematu czy klim jest sprawna

Zgadzam się z tobą w 100% ale mógł trafić na nieuczciwego mechaniora co by zrobił wymianę czynnika czy inne czynności bez sprawdzenia Vag-iem a na koniec by powiedział "idz do elektryka bo to awaria elektryki klap" i nie jest w stanie pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw podstawa tematu czy klim jest sprawna

Zgadzam się z tobą w 100% ale mógł trafić na nieuczciwego mechaniora co by zrobił wymianę czynnika czy inne czynności bez sprawdzenia Vag-iem a na koniec by powiedział "idz do elektryka bo to awaria elektryki klap" i nie jest w stanie pomóc

wiesz co, jaką wymiane czynika to jest naciąganie klientów na kase

podstawowe czyności jakie sie robi w serwisie klimy

1. podpinasz manometry i sprawdzasz prace układu ( po podpięciu widzisz mniejwiecej czy ciśnienie w układzie, jest wystarczające do odpalenia klimy czy nie )

2. jak jest to odpalasz klime i widzisz czy układ pracuje prawidłow czy ma zamało gazu czy blokuje osuszacz itd ... jak będe to wszystko pisał to zgłodu umre bo sami będziecie naprawiać hi hi hi

zapraszam do serwisu

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowe czyności jakie sie robi w serwisie klimy

1. podpinasz manometry i sprawdzasz prace układu ( po podpięciu widzisz mniejwiecej czy ciśnienie w układzie, jest wystarczające do odpalenia klimy czy nie )

2. jak jest to odpalasz klime i widzisz czy układ pracuje prawidłow czy ma zamało gazu czy blokuje osuszacz itd ... jak będe to wszystko pisał to zgłodu umre bo sami będziecie naprawiać hi hi hi

zapraszam do serwisu

pozdrawiam

Eeee tam Iceman, nie dramatyzuj, jak niby mamy sobie ciśnienie po niskiej i po wysokiej stronie zmierzyć. Manometrem od kompresora na stacji paliw? :rotfl: A komu będzie się chciało dostać do zaworu rozprężnego żeby w pewien tajemniczy sposób sprawdzić czy on działa :wink: Kto ma niby zamiar go czym pryskać :wink:

I będziesz miał co raz więcej pracy, bo coraz więcej autek z klimą jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie tak napisałem bo taka myśl przeszła mi po głowie ha ha ha :biggrin:

[ Dodano: 22-03-2007, 21:14 ]

będziesz miał co raz więcej pracy, bo coraz więcej autek z klimą jeździ
a pracy mi niebrakuje jak narazie tylko czasu, doba jest zakrótka :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego miałem ten sam problem, prosta przyczyna. Stanął ci silniczek sterujący klapka nawiewu ciepłe zimne. znajduje sie on od strony pasazera pod nogami. zrob tak:

weź na LO i włóż glowe od strony pasazera pod schowek i zwieksz temp. na HI powinienes uslyszec bzyczenie silniczka, jesli nic nie bedzie slychac, musisz go wykrecic rozebrac i wyczyścic szczotki na silnczku, poprostu sie zabrudzily, gdzies nawet mialem opis czegos takiego, jak to zrobic, jak chcesz to ci podesle (jak znajde). a i jeszcze jedno, zrob sobie diagnoze. nacisnij przycisk recyclingi i strzalke do gory wlaczą ci sie opcje specjalne klimatyzacji, opcja 1c pokazuje numer błędu. zatwierdza sie przyciskiem recyclingu.

tu masz link do tematu z moim problemem.

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=35192&highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz zimno jest na dworze i dlatego, a tak pozatym klimatyzacja w audi przestaje działać gdy temp. na zewnątrz spadnie po niżej 2 stopni, (takie zabezpieczenie) (przyznam sie regulaminu tego forum nie czytalem :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz zimno jest na dworze i dlatego, a tak pozatym klimatyzacja w audi przestaje działać gdy temp. na zewnątrz spadnie po niżej 2 stopni, (takie zabezpieczenie)

a nie 5 stopni :question:

widze ze nieczytasz co pisze :evil:

[ Dodano: 22-03-2007, 22:26 ]

niewiem o co ci chodzi, chciałem pomóc koledze, ma problem, ja miałem to samo, poco jechac do serwisu jak to jest chwila roboty i po sprawie. A tak pozatym kolego od klimy, jak byś mial jakiś jeszcze problemik z klimatyzacja albo czymś innym w swojej A4 daj znac, podeśle ci schemacik złącza diagnostycznego, bardzo prosta sprawa złozenie, do tego mam pare programików do diagnozy :D no i oczywiście spis błędów.

napewno skorzystam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jezeli jest brak czynnika to po wcisnieciu sniezynki klima sie nie zalaczy ?? czy bedzie pracowac sprezarka tylko nie bedzie co mialo chlodzic??

jak niema czynnika to klima sie nie załaczy , jak jest ale zamało to się załaczy ale nie bedzie chłodzic :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam poniewaz mam uszkodzony klimatronik, nie dziala zimny nadmuch a jak wlacze klimatyzacje to sprezarka wlacza sie, slychac ja ale nie chlodzi a przez jakis czas chlodzila :a4fan:

to przedewszystkim sprawdz czy klima ma dosyc czynnika a następnie napraw panel klimatronika :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...