Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podświetlenie zegarów


I3eMe0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym dowiedzieć się czy ten licznik ma diody SMD czy żarówki i jeżeli żarówki to czy tarcza pomalowana pod spodem jest na czerwono czy jest biała i właśnie żarówki/diody są kolorowe? Ps. Jest to Audi A4 B5 z 1997r. Nie chce na razie rozkrecac a boje się że potem będzie problem ze wskazówkami itd.

Screenshot_20190621-144132.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej są tam żaróweczki nie diody, ja w swojej starej B5 wymieniałem na ledy ale tego samego koloru, a znów co do tarcz to nie wiem ale wydaje mi się że są białe-przeźroczyste może jakiś kolega zaraz potwierdzi albo zdementuje żebym cię w błąd nie wprowadził z tymi tarczami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem w licznikach w przedlifcie tarcze były malowane na czerwono. Jak chcesz zmienić kolor na biały wystarczy wyjąć tarcze i delikatnie papierem ściernym zedrzeć farbę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bigero napisał:

Z tego co wiem w licznikach w przedlifcie tarcze były malowane na czerwono. Jak chcesz zmienić kolor na biały wystarczy wyjąć tarcze i delikatnie papierem ściernym zedrzeć farbę :)

Czyli jak będą żarówki to zedrzeć czerwoną farbę i wymienić żarówki o tej samej mocy ale na typowo białe ? Żeby nie dawały na żółto. A co do ściągania wskazówek to jak jest potem z ich założeniem? Nie trzeba ich potem jakoś kalibrować czy coś ? Bo jestem w tym akurat zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli fota jest twoich zegarów to masz diody.

Wskazówki kalibrujesz później vagiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Fazii napisał:

Jeżeli fota jest twoich zegarów to masz diody.

Wskazówki kalibrujesz później vagiem. 

Zdjęcie nie moje ale 100% ten sam licznik. Jesteś pewien że na diodach? Kurcze wtedy więcej pracy z tym, przelutowanie itd. Pomyśle nad oddanie tego komuś kto to ogarnie i zrobi jak trzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziesiątki takich liczników naprawialem i 100% diody.

Sama zmiana diód nie starczy. Trzeba dobrać odpowiednie rezystory oraz przerobić stelarz pod tarcze aby światło białe odizolowac od czerwonego, w przeciwnym razie kolor podświetlenia będzie różowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde, nie sądziłem że aż tyle z tym roboty by było. W takim razie myślę że zostawie oryginał tak jak jest. Dzięki za radę Fazii  !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...