Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaką mam skrzynię, S-tronic czy Tiptronic


adamos5000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jaką mam skrzynię w aucie ? W pobranym raporcie autoDNA pisze że wersja skrzyni biegów TIPTRONIC, Kod skrzyni biegów NRZ.

Czy w Audi A4 B8 Allroad QUATRO 3.0TDI 245KM CDUC, występowały skrzynie TIP ? Jak ich odróżnić. Mam 7 biegów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NRZ - to skrzynia 7 biegowa dwusprzęgłowa (oznaczenie 0B5) czyli S-tronic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, adamos5000 napisał:

Witam

Jaką mam skrzynię w aucie ? W pobranym raporcie autoDNA pisze że wersja skrzyni biegów TIPTRONIC, Kod skrzyni biegów NRZ.

Czy w Audi A4 B8 Allroad QUATRO 3.0TDI 245KM CDUC, występowały skrzynie TIP ? Jak ich odróżnić. Mam 7 biegów. 

 

 w Quattro skrzynie 6 i 8 biegów to TIP

7 biegów S-tronic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli autoDNA się myli pisząc że to TIP.

Auto dopiero kupiłem, skrzynia chodzi bardzo dobrze. Nie wiem kiedy były robione wymiany oleju bo brak wpisu w książce (jest tylko jeden wpis o wymianie przy 58000 km, obecnie jest 280000 km). 

1400 zł gościu powiedział za wymianą oleju i filtra. Mówił że będzie ściągał miskę. Dalej nic nie wiem co tam ma robić, jakie części używać.

Co w tych skrzyniach oprócz oleju się wymienia ? i jak go się wymienia ?

Na co zwrócić uwagę, oddając auto na wymianę oleju w skrzyni ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uciekaj od niego jak najdalej,  to szarlatan,  w s-troniku nie ściąga się miski, nie ma potrzeby. Poza tym olej wymienia się w dwóch sekcjach,  tam gdzie jest mechatronika oraz sprzegla i tam gdzie jest przekładnia. 

Daj VIN to Ci napiszę co potrzebujesz i ile

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAUZZZ8K0DA154535

Ja mu powiedziałem że chyba delikatnie mi olej sączy z pod miski (dolnej osłony skrzyni), to mechanik powiedział że i tak miskę będzie odkręcał żeby filtr wymienić. Jak miski się nie ściąga, to jak ma wymienić filtr ?

Napisz co muszę wymienić i gdzie,  jaki olej. Może jeszcze jakie konkretne pytania zadać mechanikowi, tak żebym wiedział czy ma pojęcie o wymianach oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, adamos5000 napisał:

WAUZZZ8K0DA154535

Ja mu powiedziałem że chyba delikatnie mi olej sączy z pod miski (dolnej osłony skrzyni), to mechanik powiedział że i tak miskę będzie odkręcał żeby filtr wymienić. Jak miski się nie ściąga, to jak ma wymienić filtr ?

Napisz co muszę wymienić i gdzie,  jaki olej. Może jeszcze jakie konkretne pytania zadać mechanikowi, tak żebym wiedział czy ma pojęcie o wymianach oleju.

W s-troniku nie ma filtra w skrzyni tylko obok skrzyni,  w tipie jest w skrzyni. Wieczorem napiszę Ci co i jak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej do sprzegieł - G 052 529 A2 - 7 litrów

olej do kól zębatych - G 055 532 A2 - 4.5litra

uszczelka miski - 0B5 321 371 E

filtr zewnętrzny - 0B5 325 330 A

filtr wewnątrz skrzyni - 0B5 325 429 E

podkładka do krka spustowego - N 013 827 5

śruba spustowa - WHT 005 282

ten filtr jednak jest w srodku, poyebały mi sie skrzynie :facepalm:

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 850 zł te części wychodzą, za wymianę powiedział 1400 zł . To dużo czy za mało, jak by miał to wszystko wymieniać i kupować. O oleju coś wspominał że ma z beczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj się go co jest dokładnie w tej cenie

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia to drogo. Sam wymieniłem sobie olej i nie kosztowało mnie to więcej jak 500zl. Olej nie ori. No i olej tylko w części sprzeglowej.

Edytowane przez klucha11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, klucha11 napisał:

Z mojego punktu widzenia to drogo. Sam wymieniłem sobie olej i nie kosztowało mnie to więcej jak 500zl. Olej nie ori. No i olej tylko w części sprzeglowej.

Wymień też tam gdzieś koła zębate i Torsen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, klucha11 napisał:

Z mojego punktu widzenia to drogo. Sam wymieniłem sobie olej i nie kosztowało mnie to więcej jak 500zl. Olej nie ori. No i olej tylko w części sprzeglowej.

Około 850 zł kosztują (ceny z neta) oleje, filtry, uszczelka, śruba. To jak ci wyszło 500 zł ? Masz sprzęt do dynamicznej wymiany ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, adamos5000 napisał:

Około 850 zł kosztują (ceny z neta) oleje, filtry, uszczelka, śruba. To jak ci wyszło 500 zł ? Masz sprzęt do dynamicznej wymiany ? 

Wyszło mu 500 bez oleju od strony kół zębatych,  w s-troniku nie musisz wymieniac dynamicznie, nie ma konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dałem auto do mechanika na wymianę oleju w silniku. W skrzyniach też wymieniają, i chyba mi wymieni. Powiedział że olej będzie spuszczał / albo wysysał (dokładnie nie pamiętam co powiedział) przez chłodnicę, że takim  sposobem wymieni się około 98% oleju. Czy to jest dobre rozwiązanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej w silniku wymieniony. Mam pytanie, ile tego oleju powinno być ? na wyświetlaczu mi pokazuje że jest max. Nie powinno być na połowie stanu ?

W skrzyni na razie nie wymienia. Mam sam kupić a ASO filtry, bo mechanik nie wie jakie mają być. Chyba za dużo mu namieszałem mówiąc że idzie dwa filtry, i dwa oleje. Chciał wymienić tylko tam gdzie jest mechatronika. Kosz wymiany 250 zł , bez części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2019 o 15:50, adamos5000 napisał:

Olej w silniku wymieniony. Mam pytanie, ile tego oleju powinno być ? na wyświetlaczu mi pokazuje że jest max. Nie powinno być na połowie stanu ?

W skrzyni na razie nie wymienia. Mam sam kupić a ASO filtry, bo mechanik nie wie jakie mają być. Chyba za dużo mu namieszałem mówiąc że idzie dwa filtry, i dwa oleje. Chciał wymienić tylko tam gdzie jest mechatronika. Kosz wymiany 250 zł , bez części.

Stan oleju w silniku MAX

Nr części Ci podałem to w czym masz problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam problemu, ale mechanik nie jest tego pewien czy to takie części mają iść. Ponoć 16 lat pracował w DE, w serwisie Audi. Auto dałem na do mechanika na wymianę oleju w silniku, przy okazji myślałem że może u niego wymienię też olej w skrzyni. Majster od skrzyni, co robi tyko skrzynie, jest teraz na urlopie. Na początku sierpnia kazał zdzwonić i się umówić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podałem Ci nr OE wg nr VIN więc swoją pewność mechanik może sobie w d... wsadzić. Potrzebowałeś danych to dostałeś, teraz potrzebujesz jeszcze potwierdzenia od Ducha Świętego czy jeszcze od kogoś innego ?

Kupujesz graty, dajesz "wymiennikowi" i niech działa. Jak masz problem z ogarnięciem części to Ci wszystko ogarnę. 

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego do takiego mechanika co sam siebie nie jest pewien, nie będę dawał skrzyni na wymianę oleju. On mi tylko wymieniał olej w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...