Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Odpływy panoramy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Mam problem kupiłem auto i niestety okazało się że leci panorama :( W chwili obecnej zauważyłem trochę wody w bagażniku pod schowkiem lewym tam gdzie jest wzmacniacz oraz zleciało mi prawym przednim progiem na dywam. Zlokalizowałem odpływy przednie które znajdują się koło zawiasów drzwi i teraz pytanie : Czy jak zdejmę te dolne osłony progu dojdę do rurek które zapewne wyskoczyły z plastików (miałem to samo w hondzie) Czy ma ktoś jakiś rysunek, zdjęcie gdzie mam dokładnie szukać tych odpływów z przodu jak i z tyłu i co muszę rozebrać ? Podsufitka jest sucha słupki tez więc wnioskuje że są po prostu zapchane na dole.

Opublikowano
  • Autor

Bardzo dziękuje za las rąk do pomocy, dla potomnych choć nie wiem czy warto pisać bo jak widać sami chętni ale niech będzie...

Rozebrałem cała podsufitkę (f*ck you audi za mocowanie tylnego ślizgu pasów bez którego nie da się założyć słupka c) Okazało się że mam kompletnie zapchane tylne odprowadzenia wody i przelewało się, udrożnione kanały tylne kompresor + woda i ucięte "cycki" od odprowadzeń w nadkolu, dzięki którym teraz się nie zapcha. Lałem wodę butelką w rynny jak i na sam dach po złożeniu i sjest sucho.

Poległy zaślepki mocowań rączek i niestety ale przestał działać czujnik deszczu ? który podczas zabawy z podsufitką trochę się jak by przestawił i naprostowywałem, możliwe że coś uszkodziłem :( 

  • 1 rok później...
Opublikowano

Jak dostać się do tylnich odpływów panoramy? 

Opublikowano

Musisz podsufitkę obniżyć. 

 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

Sam tył  da radę czy od razu przód muszę zdjąć? Pytam bo właśnie uszczelniam przednie odplywy

Opublikowano

Zrób odrazu wszystkie 4 bo prędzej czy później z przodu też zacznie kapać i znowu bedziesz musiał podsufitkę opuszczać.  Nie dostaniesz się tylko do tylnych nie odkręcając podsufitki z przodu. Załamie Ci się w najgorszym wypadku. 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

Czyli wyjmuje rącznik odchylam i będę widział? 

Opublikowano

Do zdjęcia podsufitki musisz trochę porozkręcać. Odkręcenie samego uchwytu do trzymania czy też rącznika nic nie da. Lampa z przodu, słoneczniki, słupki itd. Wszystko musisz ściągać. 

Opublikowano

Bardziej chodzi mi o samo odchylenie tak jak z przodu by móc się dostać do odpływów 

Opublikowano

Wątpie bo podsufitka opiera się też na słupkach. 

Opublikowano

Udało mi sie ja minimalnie odchylić rącznik uchwyt na wieszaki słupek z pasem pasażera i dało radę tył był suchy lecz przód lewy i prawy zaczynał się moczyć  

Opublikowano

Owinąłeś taśmą samowulkanizującą?

Opublikowano

Żeby owinąć taśma trzeba by ściągnąć jeszcze bardziej, zrobiłem to bardzo dobrym sylikonem na 2  warstwy stosował go już kiedyś w innych złączeniach i dawał radę 

Opublikowano

Wiem że taśma to taśma, kolega ogarnął ten temat kiedyś z przodu sylikonem i trzyma do dziś ?

Opublikowano

No sylikon tych zmian temperatur nie zniesie tak jak taśma. W lecie 70-80°C w zimie -20°C

Opublikowano

Sylikon wysokotemperaturowy +360/- 65

Opublikowano

Może da radę. 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie uszczelniłem te złączki i nadal cieknie na filmiku i zdjęciu pokazuje skąd jest woda

Ręce opadają skąd to k**estwo może lecieć? 

IMG_20200927_161349.jpg

Opublikowano

Może tedy? 

IMG_20200927_161123.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.