Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z pracą Wentylatorów 1.8T BFB


DariuszKaron

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kiedyś zaczęły się u mnie problemy z wysoką temperaturą i brakiem pracy Wentylatorów chłodnicy, nastąpiła 

-zmiana dolnego czujnika bodajże G62 

-zmiana termostatu (komplet z obudową) 

-przekaźnik 373 znajdujący się pod maską

A nawet korek wlewu zbiornika wyrównawczego płynu chłodzącego 

Temperatura skacze na postoju i trzeba się ratować grzaniem na full żeby zbić temperaturę z silnika, zakupiłem termowłącznik jako że myślę że to może być kolejny element warty wymiany. Pomóżcie mówiąc mi gdzie jest ten termowlacznik, podobno gdzieś na WYLOCIE chłodnicy. Jak to jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wymieniłeś czterowpinowy zielony czujnik z tyłu silnika? Czujnik na wylocie z chłodnicy jest na dolnym wężu wychodzącym z chłodnicy.

Powinieneś podpiąć vaga i sprawdzić błędy zamiast na ślepo wymieniać elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem bodajże to był chyba zielony czujnik na dole zaraz obok miski olejowej, VAG niczego nie zdiagnozowal a wentylatory na teście wyjść się nie zalaczaja 

Edytowane przez DariuszKaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory ogólnie są sprawne bo czasem włączają się obydwa po załączeniu samego zapłonu albo pracują zaraz po zgaszeniu silnika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy udalo sie rozwiązać temat ? U mnie to samo wentylator nowy , stary strasznie iskrzyl. Teraz wgl nie dziala nawet na klimie . Nie sprawdzałem starego czy oznaki zycia jakies dawal zanim nowy wsadzilem generalnie sprawdzilem na krótko to działa.  Ale ecu go nie zalacza tylko dlaczego ? Bezpiecznik nr 4 sprawdzilem ale on ma tylko 5a? Czy jest jakis inny ? I gdzie jest ten przekaznik 373 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik 373 jest pod klapka w prawym górnym rogu pod maską, u mnie problem był z przegnitymi wezami od nagrzewnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to przez przegnite węże wentylator moze sie nie załączyć? Prawa strone masz na myśli tam gdzie akumulator czy od strony kierowcy gdzie skrzynka jest a pod nia wiazka idzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...