Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpalaniem


Tricky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chodzi o to że miesiąc temu samochód nie chciał mi odpalić(pompa paliwa pracowała, rozrusznik kręcił, akumulator nie padł), następnego dnia wróciłem do samochodu i odpalił od razu bez najmniejszego problemu. Po podłączeniu komputera wyskoczył błąd z czujnikiem położenia wału więc został wymieniony(błąd nie powrócił). 
Około tydzień od wymiany podczas dojeżdżania do skrzyżowania samochód zgasł i nie chciał odpalić, po kilku próbach odpalił i dojechałem nim pod dom, tam po zgaszeniu już nie chciał odpalić, dopiero następnego dnia się udało(tutaj komputer nie pokazywał już żadnego błędu). 
Oddałem samochód do mechanika, wymieniliśmy drugi czujnik(czujnik położenia wałka), od wymiany przejechałem około 100km i znów ta sama sytuacja. Samochód rano nie chciał odpalić(po kilku godzinach odpalił bez problemu). 
Czy ma ktoś z Państwa może jakiś pomysł gdzie może leżeć przyczyna?
Samochód nie posiada instalacji lpg, komputer nie pokazuje żadnego błędu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2019 o 05:15, Tricky napisał:

Temat do zamknięcia, problem rozwiązany.

Możesz napisać co było przyczyną problemów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem regulator napięcia i byłem pewien że pomogło, niestety... 

ostatnio znów te same objawy, najpierw nie odpalił a po kilku dniach zgasł podczas jazdy. 

Tym razem wymieniłem przekaźnik 167, zobaczymy jakie to przyniesie efekty. Powoli kończą mi się pomysły, 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego nie wiem, mechanik nie pamięta co wymienił.. Ale nie wsiadzalem tez żadnego najtańszego tylko wziąłem valeo, jest jakaś możliwość żeby sprawdzić jaki tam siedział oryginalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...