Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kawałki węża odpowietrzania silnika odmy 06A103213F w podstawie filtra oleju ,co robić? 1.8T B7


kami050

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ze względu na świst przy wysokim obciążeniu silnika w moim 1.8T zacząłem szukać nieszczelności w dolocie, nieszczelność udało się zlokalizować, była ona  na wężu odpowietrzania 06A103213F , po wyjęciu węża z podstawy filtra oleju okazało się , że to nie oring jest zły a zaczęła kruszyć się ta rurka co wchodzi do otworu i jej części zostały w środku podstawy filtra oleju, połowę napewno udało mi się wyciągnać odkurzaczem z dorobioną cienką rurką ssącą, ale napewno część wpadła dalej, dodam ,że ten plastik kruszy się w palcach jak kostki cukru , Panowie narobi mi to szkód w silniku ? macie pomysł co z tym zrobić? rurka niestety jest z tworzywa a nie z gumy. 

 

 

odma kruszenie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej miska do zrzucenia, może wpaść do sitka smoka i przytkać 

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrobiłem tak:

Rozgrzalem auto, wlalem płukake LM proline, auto 10 miniut chodziło po czym zlalem olej z korka, odkrecilem czujnik poziomu oleju z miski i wymylem przez ten otwór ile się dało zmywaczem do hamulców, następnie wyciągnąłem odsysaczem olejowym z miski ile się dało i co się dało a następnie przelałem silnik 1L oleju i go spucilem, zalalem nowym olejem i auto chodzi super, jakby się odblokowalo, silnik pracuje ciszej i lepiej wkreca się na obroty, polecam każdemu zrobić płukanie LM proline bo naprawdę silnik zaczyna po niej oddychać lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zrzucisz kiedys miske jezeli nigdy nie byla zrzucana to i tak znajdziesz kupe nagaru w smoku pompy olejowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, soul87 napisał:

A jak zrzucisz kiedys miske jezeli nigdy nie byla zrzucana to i tak znajdziesz kupe nagaru w smoku pompy olejowej. 

Sprawdzalismy kamerka rewizyjna przed i po płukance i smok wyglądał po płukaniu na czysty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbyś zapchany smok nagarem to uwierz, że ta płukanka nie pomoglaby w minimalnym stopniu. Co najwyżej zleci jakiś powierzchowny i luźny osad.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...