Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Kontrolki i gaśnięcie silnika


EMERTON

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :hi: mam taki mały problemik moja A4 zaczyna powoli szaleć :kox: ale czemu nie wiem myślę że mi pomożecie .

Sytuacja wygląda tak gasną kontrolki zapalam silnik i wszystko gra ale po jakimś czasie bywa tak że zapala się kontrolka wykrzyknik czerwony i ABS zaczyna piszczeć . Zaraz po tym silnik gaśnie ;( , zaczynają mi się świecić wszystkie kontrolki , potem miga mi wszystko począwszy od wskaźników klimy kontrolek na zegarach tak jak by brakowało prądu .Proszę o pomoc nie mam siły co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i sprawdź akumulator - jego napięcie

ABS sporo prądu zżera więc może aku padł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzę aku i powiem co i jak masę też sprawdzę a podłączenia robiłem na wiosenkę więc są prawdopodobnie OK ale sprawdzę Aku też sprawdzałem na wiosnę ale może cuś się stało z aku narazie dziękuje ...[br]Dopisany: 17 Marzec 2009, 08:48_________________________________________________ :hi: Witam ponownie nic nie dało dzieje się jeszcze gorzej kontrolki zaczynają szaleć zmieniłem aku na nowy ,świeci się ABS piszczy i mruga czerwona lampka (!) oraz zaświeciły mi się kontrolka od poduszek . Wbijam bieg wsteczny i gaśnie silnik raz na jakiś czas tak gaśnie nie ciągle , pozatym nie wiem co robić jeżeli możecie mi powiedzieć gdzie są wszystkie łączenia masy przy to będę bardzo wdzięczny . :confused4: ;( :shocked::wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wygląda to na brak prądu :mysli:

Jeżeli wstawiłeś nowy aku to możliwe ze z masą jest coś nie tak :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź napięcie ładowania, powinno na pracującym silniku wynieść ok. 14,4V

a jeżeli wynosi mniej u mnie np 13,78V ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest OKI 14.4V Ja już nie mam pojęcia co to może być stacyjka . Ale teraz się nie pokazują jak wtedy kontrolki i wyskoczyła mi tylko kontrolka od poduszek i świeci cały czas ale daje do mechanika we wtorek i on mówi że miał taki przypadek zobaczymy co powie po naprawie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego auto gaśnie tylko po wbiciu wstecznego czy zawsze obojętnie na jakim biegu??? Połączenia masowe od aku masz zaraz przy nim. Zwróć uwagę jeszcze przez dłuższy czas na ładowanie czy nie szaleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź napięcie ładowania, powinno na pracującym silniku wynieść ok. 14,4V

a jeżeli wynosi mniej u mnie np 13,78V ??

Bosch przewiduje tolerancję napięcia ładowania od 13,5 V do 14,8 V także nie widzę problemu, możesz tylko jeszcze sprawdzić ładowanie przy włączonych dodatkowych odbiornikach typy światła, ogrzewanie tylnej szyby, klima - nie powinno być widocznej różnicy w napięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator przewiduję takie napięcie ale... Jeśli przy 13,5 V załączysz sobie tylną szybkę dmuchawę na maxa i wykorzystasz mocno abs to zobaczysz jak ładnie sie zapalają kontrolki od Abs'u który przy spadku napięcia poniżej 12,5 V nie jest wstanie poprawnie pracować. Więc dla wydanej pracy wszystkiego zalecane jest aby alt podawał przynajmniej 14 V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% problem z masą - sprawdź przy silniku podpięcie masy do karoserii, a także połączenie akumulatora z masą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...