Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Ile powinno kosztować pomalowanie zderzaka tylniego ? + foto


filip1001

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko dość nietypowe, lecz ważne (bynajmniej dla mnie) :gwizdanie: Dla mojej a4 b4 avant 2004r. koleś na parkingu cofając z przyczepką przyłożył w tyłek, na zderzaku powstało pionowe wgniecenie (głębokość 0,5cm), 11cm długości. Gadałem z blacharzem, on śpiewa za usunięcie uszkodzenia zderzaka 500zł. Wydaje się to dużo, bo na allegro używany zderzak kosztuje od 100 do 300zł :gwizdanie: Np taki: http://moto.allegro.pl/item567590192_audi_a4_01_05_zderzak_tyl_tylni_tylny_41.html albo taki: http://moto.allegro.pl/item574971955_audi_a4.html . Ten drugi pasowałby chyba nawet bez malowania. Co o tym myśleć? Szukać innego blacharza? Robić uszkodzony zderzak czy kupić na allegro nowy? Bo może nawet udałoby się znaleźć taki pod kolor auta (Lichtsilbermetallic). Pomóżcie koledze :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że trafisz idealny bez żadnych pęknięć i rys??? Pamiętaj że kolorystycznie też nie trafisz.Tak robią cenowo między 300-500 klejenie,szpachlowanie,podkład,dwa trzy razy malowanie to są wszystko koszta nie ma nic za darmo.Także musisz sam wybrać :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo malowanie elementu to 300-400zł więc nie widze w tym nic dziwnego. Przeciez to nie twoja wina więc w czym rzecz? dostaniesz kase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet jak trafisz idealny kod koloru - będzie inaczej wypłowiały i lipa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak do końca z tym zwrotem kasy... :confused4: Nie wiem kto to zrobił (tylko podejrzewam czym) Ewentualnie pozostaje wypłata z AC, ale za to zniźkę stracę, :gwizdanie: zresztą i tak oni polecają ASO(może i dobrze ale do najbliższego ASO mam 250km), więc koszty dojazdu itd. Chciałbym więc to we własnym zakresie zrobić. Waham się nad zakupem zderzaka z allegro, takiego żeby od razu pasował,ewentualnie do polerki gruntownej, tym bardziej ze kolor mojego auta jest dość popularny. :mysli: Może udało by się coś upolować. Jeszcze gdyby ten z wgnieceniem obecny był jakoś solidniej uderzony to może i zapłata 500zł za naprawę ma sens, ale takie nieduże wgniecenie...

Sam nie wiem co robić :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie da sie tego wypchnąc? można zrobić wpyłke.. ale z tyłu nie ma na czym odciąc i moze byc to widac, zalezy w jakim stanie masz ten lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, dobrze żeby ktoś na to popatrzył. :gwizdanie: Dziś już nie, bo jest ciemno, ale jutro zrobię fotkę i wkleję, wtedy może coś ustalimy więcej. Może uda się bez wywalenia 5 stówek w błoto. :kox: Dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie to bardzo drogo.ja za pomalowanie przedniej dokladki,tylniej dokladki listew bocznych(4 sztuki) klapy i lotki na klape zaplacilem 650zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug mnie to bardzo drogo.ja za pomalowanie przedniej dokladki,tylniej dokladki listew bocznych(4 sztuki) klapy i lotki na klape zaplacilem 650zl

to miales porzadnego lakiernika. Zwykle chca od 300 do 400zł za element i nie wazne jakich jest gabarytów, czy maska czy klapka wlewu paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie świrujcie... za b6 zderzak 3paczki to wszystko co można dać... ale jak jest klejenie to od 70-150.. czemu filip nie podeślesz fotki tego zagniecenia...? może da się wypchnąć... nex, jakby mi lakiernik za klapkę wlewu powiedział 400 lub 300 na pewno dotknął by mój wózek... :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za OT, ale gdzie Ci malują za 200 i mozna byc zadowolonym?

sa takie miejsca tylko nie w centrum wroclawia tylko na zadupiu np Krzyzanowice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam fotki w/w uszkodzenia zderzaka : :wink4:http://img23.imageshack.us/my.php?image=20090317084.jpg + drugie ujęcie :przebiegły: http://img16.imageshack.us/my.php?image=20090317085.jpg . Tak to wygląda i teraz piszcie na ten temat. Czy 500zł to dużo czy mało, a może malowanie nie będzie konieczne? Przepraszam za brudne auto, ale dziś taka okropna pogoda u mnie jest :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tu widze wpyłke 150-200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za OT, ale gdzie Ci malują za 200 i mozna byc zadowolonym?

Po znajomosci , normalnie bierze tak jak pisali wczesniej 300-350 za element ;))) Lakiernik pierwsza klasa :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za malowanie jednego elementu płaciłem 350zł. Wszyscy co oglądali stwierdzili, że jest :good:

Na allegro kupiłem zderzak za 250zł, sprzedawca zapewniał, że jest w stanie idealnym, normalne zużycie, bez pęknięć i wgnieceń.

Było jedno małe wgniecenie, jedno mocowanie urwane i kilka głębszych zadrapań. Wolę nie myśleć jak wygląda zderzak w kiepskim stanie - pewnie rozjechany przez walec :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tu widze wpyłke 150-200zł

Dokładnie :good: wpyłka, koszta niewielkie raptem ok 3 godzin roboty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...