Skocz do zawartości
IGNOROWANY

aktywacja VIM


atlas1977

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

CZy ktoś może mi powiedzieć gdzie lub jak aktywować VIM w  moim aucie. Produkcja 11.2017, po Vinie 2018

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba 2 osoby na forum to robią, przez vcp, z południa kraju. Vcds i obdeleven nie da rady dla My2018. Ja dziś zamontowałem moduł kufatec VIM który odblokował video. Nikt w okolicach wawy nie potrafił odblokować programowo przez vcp. Wrzuciłem krótki opis w dziale DIY jak podłączyć kufatec ( spora cena gdyż idzie z niemiec około 700 zeta, ale i tak taniej niż dymać przez pół Polski itd.). Montaż modułu samemu do 20 minut.

Edytowane przez driven22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, driven22 napisał:

Chyba 2 osoby na forum to robią, przez vcp, z południa kraju. Vcds i obdeleven nie da rady dla My2018. Ja dziś zamontowałem moduł kufatec VIM który odblokował video. Nikt w okolicach wawy nie potrafił odblokować programowo przez vcp. Wrzuciłem krótki opis w dziale DIY jak podłączyć kufatec ( spora cena gdyż idzie z niemiec około 700 zeta, ale i tak taniej niż dymać przez pół Polski itd.). Montaż modułu samemu do 20 minut.

Ja w A5 8W odblokowałem bez problemu, filmiki działają również podczas jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MY2017 to nie ma problemu z odblokowaniem - można sobie samemu zdjąć w kilka sekund np  z pomocą OBDeleven. Od MY2018 zmienili soft (u mnie jest wersja 1117 ) i jest duży problem. Ja to zrobiłem przez Kufatec za pomocą wpięcia się ich modułu - ale tak jak pisałem ktoś już się zaoferował z południa kraju, że może to zrobić przez VCP (ale nie znam szczegółów) po prostu nie opłacało mi się jechać 600km plus  koszty usługi.  Wokół wawy jak na razie nie wiedzą jak MY2018 odblokować(niektórzy kierują do ASO żeby najpierw zrobić update oprogramowania -(ASO oczywiście odmawia nie widząc podstaw a nie miałem żadnego znajomego w Audi) dopiero potem chcą rzeźbić itd. Po prostu taniej i znacznie szybciej było przez moduł. (Wysłali DHL-em z Niemiec we wtorek a w środę w południe już sobie zamontowałem  (15-20 minut i zrobione).

Oczywiście jeżeli ktoś wie gdzie w centrum można zdjąć programowo VIM to niech wrzuci namiar- z tego co wiem wiele osób o to pyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę odbijając od tematu ale widzę ze piszecie ze problem jest po roku 2017 ,

a czy ktoś wie może jak wygląda to w latach 2016 r w b9?
może ktoś ma jakiegoś kodowanie właśnie uruchamiające VIM byłbym bardzo wdzięczny 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj udało mi się aktywować VIM w 2017 pomimo że przez OBD eleven został odczytany jako 2018 i nie pozwolił na aktywację. Za pomocą OBDELEVEN PRO trzeba wejść w sterownik 5F, wykasować błędy jeśli są, następnie wrócić do aplikacji i za 100 kredytów dokonać aktywacji. U mnie zadziałało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...