Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Brak mocy, notlauf - jedno pytanie


Slavak

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że temat był wałkowany milion razy bo przeglądałem forum, ale chciałbym się dowiedzieć czegoś konkretnie w moim przypadku. Ze 2-3 razy złapałem notlauf na zimnym silniku(raz bo go za bardzo przycisnąłem na III, na zimnym:) ), drugi raz nie wiem z jakiego powodu bo jechałem normalnie i nie dociskałem go(2-2,5 tys. bo nie rozgrzał sie do końca, czyt, krótka trasa). Normalnie do 3-3,5 tys obrotów(V bieg) osiagam 140-150 i nie łapie notlaufa, a dzisiaj specjalnie docisnąłem go do 4 tys. na IV(bo czytałem tu, że tak najczęściej włącza sie tryb awaryjny) i notlauf sie włączył i standardowo po wyłączeniu i włączeniu silnika było git. I mam pytanie co prawdopodobnie jest przyczyną tych notlauf'ów?? Wiem, że najlepiej podpiąć VAG'a i zrobić logi ale mam walniętą kostke w aucie, a dokladniej 2 piny sa wcisniete , bo chciałem zakupic swoj kabel i podpiać bo mechanik 70 zl bierze:/ i podpinał sie jakoś. A obecnie ważniejszy jest teraz dla mnie temat turbiny niż kostki od VAG'a:-) no ale jak nie bedzie wyjścia to bede musial ją zrobić pierwszą:/ Pzdr. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeszcze miałem dopisać: Może to być przyczyna dziury w dolocie?? a może wystarczy depnąć go konkretnie przez jakis czas?? bo szczerze powiem, że kupiłem go w połowie listopada i jest to moje pierwsze auto dlatego jakoś go tak nie dociskałem:) dopiero później trafiłem na to forum i wyczytałem, że trzeba czasem deptać :) a że były mrozy i ślisko to nie było za bardzo gdzie i kiedy:/ dopiero ostatnio go przyciskam,a poprzedni właściciel raczej jeździł PSJ :/ z tego co wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czy masz przeładowanie czy niedoładowanie. Może to być winą,ale obstawiam zapiekające się kierownice AFN-y tak mają! Oczywiście sprawdz jeszcze stan wszystkich wężyków do podciśnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to czy jest przeładowanie czy niedoładowanie można sprawidzć tylko VAG'iem pewnie heh, nie da rady po objawach ??;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No miałem zmiar to zrobić tzn naprawić gniazdo:) ale jakos nie było okazji:) aha i jeszcze jedno: jeździć moge normalnie nie??;> i jakbym chciał spróbować go podociskać troche to coś się może stać ?? ;> Niestety nie jestem jeszcze rozgarnięty za bardzo w temacie silników i Audi;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie-jak najbardziej możesz spróbować go przegonić,ale raczej to nic nie da.

a jak da to tylko na chwile, problem powroci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyn moze byc naprawde wiele,zacznij od sprawdzania tych widocznych głym okiem jak nieszczelności a późńej N75, węze, turbina.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...