Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zegar/rocznik auta


Scythedude

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam w sumie dwa luźne pytanka. 
Czy jest tu ktoś, kto wie lub słyszał o tym, że b6 wychodzące z 01/02 były różne? Mianowicie jedne miały autentycznie 130KM, a drugie miały jedynie wpisane tyle, a tak naprawdę miały nieco więcej? Mechanik robiący turbinę coś mi wspomniał i chciałbym się dowiedzieć czy to prawda. 
 

Drugie pytanko, temperatura płynu chłodzącego zaczęła mi świrować, wymieniłem  termostat i czujnik i zegary po pewnym czasie znów to samo. Będąc u innego mechanika niż przedtem, stwierdził, ze to typowa usterka dla tego rocznika i trzeba grzebać w zegarach. Jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2019 o 23:12, Scythedude napisał:

Drugie pytanko, temperatura płynu chłodzącego zaczęła mi świrować, wymieniłem  termostat i czujnik i zegary po pewnym czasie znów to samo. Będąc u innego mechanika niż przedtem, stwierdził, ze to typowa usterka dla tego rocznika i trzeba grzebać w zegarach. Jak to jest?

Od nikogo nie słyszałem, żeby to była typowa usterka. Mam audi z 2001r. i raz miałem z tym problem - wymieniłem czujnik już parę lat temu i nie mam z tym już żadnych problemów - na spotach na które jeżdżę w miarę regularnie (w Krakowie odbywają się one raz w tygodniu) też nigdy nikt nie skarżył się na taką usterkę. Najważniejsze to kupić oryginalny czujnik a nie zamiennik, bo zamienniki często padają - oryginał kosztuje około 100zł w ASO

Tak w ogóle to nie wiem po co wymieniałeś zegary - wystarczyłoby zrobić ich test VCDS'em i pewnie by wyszło, że zegary są w porządku, a wina leży w czujniku. Zwłaszcza, że czujnik też można łatwo zdiagnozować VCDS'em odczytując z niego temperaturę. VCDS'em można odczytać dwie temperatury - 1 rzeczywista temperatura, 2 temperatura podawana na zegary - i pewnie odczyty tej "drugiej" temperatury były nieprawidłowe i na liczniku wskazówka latała jak chciała.

Edytowane przez Lukasz_mk2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2019 o 23:12, Scythedude napisał:

Czy jest tu ktoś, kto wie lub słyszał o tym, że b6 wychodzące z 01/02 były różne? Mianowicie jedne miały autentycznie 130KM, a drugie miały jedynie wpisane tyle, a tak naprawdę miały nieco więcej? Mechanik robiący turbinę coś mi wspomniał i chciałbym się dowiedzieć czy to prawda. 

takiego czegoś nie słyszałem jeszcze nigdy. Prawdą jest natomiast, że "zdrowe" auto może mieć więcej KM niż wpisane w dowodzie, ale to raczej zależy od konkretnej sztuki a nie rocznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...