Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AWX] Problem z podgrzewaniem świec żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Posiadam a4 b6 1.9tdi AWX, występuje nastepujący u mnie problem: przy odpalaniu rano nierówno pracuje silnik, wydaje mi się ze nie podgrzewa świec. Gdy wkładam kluczyk i przekręcam na zapłon kontrolka świec zapala się i od razu gaśnie. Na wyświetlaczu przykładowo pokazuje mi +5stopni, temp, płynu wg vcds ma jakieś 14-15stopni.Wymieniłem czujnik temp płynu, i objawy dalej takie same, świece sprawdzone, prąd dochodzi, tylko podejrzewam ze problem tkwi w podgrzewaniu, jakby była za wysoka temp i nie potrzebował dogrzewać. Namieszałem, ale mysle ze zrozumiecie o co mi chodzi. Czekam na odp. 

Ps. Dodam ze samochód został sprowadzony z Włoch pare lat temu, jeśli ma to w czymś pomóc.

Opublikowano

Odepnij czujnik temp wody i powinien już grzać dłużej świecę.

Normalne że kontrolka szybko gaśnie bo świece grzeje od 5st i mniej,długość tego faktu jest zależna od temp.

Nie szukał bym przyczyny nierownej pracy w świecach lecz w układzie paliwowym.

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, wesz82 napisał:

Odepnij czujnik temp wody i powinien już grzać dłużej świecę.

Normalne że kontrolka szybko gaśnie bo świece grzeje od 5st i mniej,długość tego faktu jest zależna od temp.

Nie szukał bym przyczyny nierownej pracy w świecach lecz w układzie paliwowym.

A czy to jest normalne ze na liczniku pokazuje mi temp ok 5st, a w vcds temp płynu ma jakieś 15st ? (Czujnik nowy)

Opublikowano

Czujnik sprawdzisz w 2 grupach z rana.

Muszę popytać kolesia w których dokładnie i dam znać.

Raczej to nie jest normalne.

Ale nie sugeruj się temp  zegara gdyż ona nie ma nic do odpalania.

Opublikowano

Wrzuć fote z grupy 007 z samego rana.

Opublikowano
  • Autor
8 godzin temu, wesz82 napisał:

Wrzuć fote z grupy 007 z samego rana.

 

IMG_20191030_072646.jpg

IMG_20191030_072718.jpg

IMG_20191030_065102.jpg

Opublikowano

Odwrotnie się wkleiło.

Poczytaj sobie.

Screenshot_20191030-181042_Chrome.jpgScreenshot_20191030-181033_Chrome.jpg

Edytowane przez wesz82

Opublikowano
  • Autor

Teraz tak, wymieniłem w sobotę czujnik temp. Nie drogi stwierdziłem że wymienię. Zapałem płyn, odpowietrzylem, wszystko ok. W tym tyg jadąc do pracy ok 25km, powoli się nagrzewa, temp skacze, dojedzie do 90stopni, później przy spokojniej jeździe temperatura spada, przyspiesze to wraca do 90. Wymieniłem termostat wczoraj i dalej to samo. Myślisz że wsadziłem jakiś wadliwy czujnik temp? (Zielony Febi-4piny)

Opublikowano

Zrób test zegarów.

Opublikowano
  • Autor

Nowy czujnik nowy termostat, przejechane 30km w górzystym terenie, wąż od chłodnicy górny ciepły, dolny wąż zimny. Co to? źle odpowietrzony układy czy jak?

Opublikowano

Termostat jakiej firmy? Ja w ciągu jednej zimy wymieniłem termostat 5 razy. Za 5-tym razem na Ori z VW i problemy ze spadającą temperaturą się skończyły.

Opublikowano
  • Autor

Termostat behr. Ale to się zaczęło dziac po wymianie czujnika te objawy. Więc wymieniłem termostat ale nadal to samo

Opublikowano

No to zestaw pytań.

1. Dlaczego wymieniłeś czujnik na pierwszym miejscu?

2. próbowałeś założyć stary czujnik?

3. Jakie masz odczyty w VCDS z czujnika?

Opublikowano
  • Autor

1. Bo myślałem że zepsuty jest czujnik pokazując temp płynu ok 6st więcej niż temp otoczenia. 2. Muszę znaleźć stary czujnik bo gdzieś mi się zgubił i sprawdzę to jak znajdę.

Opublikowano

Jak to inna temperatura jak otoczenia? Czyli że na dworze było 12 a pokazywało 6?

Opublikowano
  • Autor
15 minut temu, Langista napisał:

Jak to inna temperatura jak otoczenia? Czyli że na dworze było 12 a pokazywało 6?

Odwrotnie.

Opublikowano

Na moje nie potrzebnie wymieniłeś termostat. Termostat wymienia się dopiero jak silnik nie trzyma temperatury lub jak się przegrzewa..

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.