Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylna wycieraczka - problem z wymianą


badmdfk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wiem, że odgrzewam trochę kotleta, ale przejrzałem już wszystkie tematy i nie znalazłem żadnej pomocnej informacji. Mianowicie. Wziąłem się za wymianę ramienia tylnej wycieraczki (zamiennik kupiony i czekał na wymianę). Po zdjęciu starego ramienia ukazał mi się widok jak na zdjęciu. Trzpień, na który miało wskoczyć nowe ramię okazał się za duży i totalnie inny od tego, który jest w moim aucie. Miał ktoś może podobny problem lub wie jak wyjść z tego z powodzeniem, bo żona chce mnie zabić za brak tylnej wycieraczki. 

75588212.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się pozbyć tego elementu zaznaczonego na czerwono - jakieś porządne, mocne kombinerki i ściągniesz. Jest to pozostałość po starym ramieniu wycieraczki.

Jak to ściągniesz to wtedy wszystko stanie się jasne - nakładasz nowe ramię i nakręcasz nakrętkę. Nakładasz dyszę i zaślepkę i po robocie.

123.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc. Będę próbował. Mam tylko nadzieję, że szyba zostanie w całości :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak poszło ;)

 

PS. Jak jeszcze nie kupiłeś ramienia to pomyśl nad tym z Audi Q5 - lepiej się prezentuje na szybie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za robotę wezmę się w przyszłym tygodniu, bo teraz jestem poza Polską. A co do ramienia to kiedyś kupiłem pióro wycieraczki i dostałem to ramię w gratisie, ale jest to jakiś mocno plastikowy zamiennik. A co do ramienia z q5 to jedynym plusem jest to, że lepiej wygląda, czy też lepiej się sprawuje no i czy lepiej zamówić oryginał czy wystarczy jakaś podróba, bo cena 20 zł za zamiennik jakoś mnie nie przekonuje :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewno zależy od podejścia - ja mam zamiennik za ok 45 zł i jest według mnie wszystko ok :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, pila24 napisał:

Ja to rozwiercałem wiertłem do metalu

No to grubo :). Mam tylko nadzieję, że u mnie obejdzie się bez wiercenia bo znając moje szczęście to już mogę zamawiać nową szybę :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest miękki materiał,chyba aluminium. U mnie tak siedziało mocno że tylko taka możliwość została.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...