Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ile trzeba czekać za kasą?


Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko jak długo mam czekac za kasą/którą mi przyznano..w wyniku kolizjii drogowej/ własnie minął msc,gościu w PZM tłumaczy mi ze nadal nie ma notatki z policji i nie moze wypłacic kasy, dzwoniłem na policje, policyjna notatka została wysłana do ubezpieczalni ponad 2 tyg. temu listem /tak powiedziała babeczka policja-ruch drogowy/, czyli co zagineła?? zwlekają?? a co to mnie obchodzi..?doradzcie co dalej,wk***ia mnie to :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze pamiętam to mają 30dni od wyceny szkody tak to chyba nawet w ustawie jest napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam żadnych praw, człowiek jest bezradny z nimi,napewno notatka z policjii lezy u gościa na biurku a on kit mi wciska :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej gdybys jak najszybciej zalatwil ta notatke, nie wiem podejdz na komende i sam ja wybierz jesli moga ci wydac, a jak nie to tak jak pisal kolega wyzej, poczytaj o swoich prawach i twardo z nimi. ja mialem kilka takich sytuacji, ale pieniadze na koncie mialem ju po okolo tygodniu do 10 dni od zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają 30 dni na wycenę i wypłatę odszkodowania, chyba że konieczne jest wyjaśnienie jakichś nieścisłości, wtedy mają obowiązek zawiadomić Cię na piśmie i wypłacić kasę w ciągu 14 dni od wyjaśnienia wszystkich okoliczności.

W Twoim przypadku Ty dopełniłeś wszystko, więc nie pieprz się z nimi, tylko pisz pismo, że "minęło 30 dni od zgłoszenia szkody, przedstawiłeś wszystkie wymagane dokumenty i żądasz natychmiastowego uregulowania należności wraz z ustawowymi odsetkami. W przypadku dalszej zwłoki w wypłacie odszkodowania, podjęte zostaną dalsze kroki prawne".

Pisemko wyślij mailem lub faxem i zaznacz, że oryginał wysyłasz dzisiaj pocztą za potwierdzeniem odbioru.

Powinno coś pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo,wysłałem im notatkę policyjną :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...