Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaką instalacje wybrać


rohace

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem audi a4 b7 1.8T 2007 235tys przebieg. Planuje je zagazować i w poniedziałek (12.11) będę dzwonił do  warsztatów z pytaniem o ofertę. Dotychczas posiadałem diesla wiec moja wiedza na temat LPG jest znikoma. Moja audiczka posiada sinik BFB 163KM chcę założyc gaż z zapasem na 250KM gdzyz na wiosne planuje MOD na okolo 200KM przynajmniej.

Zależy mi na tym by jadąc na gazie zachowac jak najlepiej parametry z benzyny i serie (  MOC itp).  Moje pytania:

 1.jaką instalacje wybrać ? nie wiem marka, model, rodzaj... nie znam sie...

2. O co ewentualnie zapytac dzwoniąc do owych warsztatów? 

3. Krązy MIT że gaz wysusza zawory lecz w interniecie jest wiele postow ze to bzdury lub ze stare intalacje tak robily i wszystko ewulowalo w gazownictwie itp. jak to jest ?Najlepsze bedą odpowiedzi ludzi ktorzy jeżdzą już troche na gazie w 1.8T  daną/rodzajem istalacją.

4. Rozmawiając z  mechanikiem ktory zaklada gaz u siebiei uzywał pojęć ktore srednio rozumiałem m.in  

 *zaklada gaz za 2600  i za 2800 do tego modelu pierwszy to chyba jakis podstawowy wtryski "HCV02 ??" a drugi to jakis "kubix"/kubox?" ktory posiada jakis system sterowania dawkami, gazem cos w tym stylu, jakiś wbudowany komputer z którego można sciągac blędy itp  za chuu... nie wiem o co chodzi a im wiejcej pytalem tym wiecej nie rozumiałem dlatego chce sie troche dowiedziec i byc przygotowany na rozmowy w poniedziałek.

Prosze o porady.
z góry dzięki i Pozdrawiam!

Edytowane przez rohace
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja mam też takie audi jaki ty i mam zagazowaną. 

Zakładałem w autoryzowanym serwisie stag we Włocławku. Rok temu zakładałem i działa bez zarzutu, nawet nie wiem kiedy mi się przełącza na gaz dopuki nie spojrze na przełącznik

sterownik qbox basic

reduktor staga czerwony do 250 km chyba rc01

wtryski proponowali mi też staga ale wybrałem za dopłatą baracudy 100zl dopłaciłem

węze od gazu grubsze założyli bo chciałem z zapasem do 250 km to z 6mm na 8mm załorzyli

zapłaciłem 2700 i jestem w 100% zadowolony i polecam MotoGaz paweł Kwiatkowski we Włocławku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rohace napisał:

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem audi a4 b7 1.8T 2007 235tys przebieg. Planuje je zagazować i w poniedziałek (12.11) będę dzwonił do  warsztatów z pytaniem o ofertę. Dotychczas posiadałem diesla wiec moja wiedza na temat LPG jest znikoma. Moja audiczka posiada sinik BFB 163KM chcę założyc gaż z zapasem na 250KM gdzyz na wiosne planuje MOD na okolo 200KM przynajmniej.

Zależy mi na tym by jadąc na gazie zachowac jak najlepiej parametry z benzyny i serie (  MOC itp).  Moje pytania:

 1.jaką instalacje wybrać ? nie wiem marka, model, rodzaj... nie znam sie...

2. O co ewentualnie zapytac dzwoniąc do owych warsztatów? 

3. Krązy MIT że gaz wysusza zawory lecz w interniecie jest wiele postow ze to bzdury lub ze stare intalacje tak robily i wszystko ewulowalo w gazownictwie itp. jak to jest ?Najlepsze bedą odpowiedzi ludzi ktorzy jeżdzą już troche na gazie w 1.8T  daną/rodzajem istalacją.

4. Rozmawiając z  mechanikiem ktory zaklada gaz u siebiei uzywał pojęć ktore srednio rozumiałem m.in  

 *zaklada gaz za 2600  i za 2800 do tego modelu pierwszy to chyba jakis podstawowy wtryski "HCV02 ??" a drugi to jakis "kubix"/kubox?" ktory posiada jakis system sterowania dawkami, gazem cos w tym stylu, jakiś wbudowany komputer z którego można sciągac blędy itp  za chuu... nie wiem o co chodzi a im wiejcej pytalem tym wiecej nie rozumiałem dlatego chce sie troche dowiedziec i byc przygotowany na rozmowy w poniedziałek.

Prosze o porady.
z góry dzięki i Pozdrawiam!

Znajdź polecany warsztat na lpg forum w swoich okolicach. Nie ma co oszczędzać, bo chytry 2x traci, a dobry gaziarz dobierze Ci wszystko jak trzeba.

Nie pchaj się tylko w brc, lovato i inne egzotyki. Standard to stag4qbox, acr01 czerowny, wtryski acw 03bfc/barracuda130 i porządny montaż oraz strojenie na korekty podczas jazdy.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego węże Parkera, faro 13 i wielozawór z wyjściem 8 oraz zdjęcie kolektora do wiercenia. Z tym też różnie bywa ?

Edytowane przez grubcio1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...