Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zła temperatura na desce


michael79756

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z temperaturą w swoim audi 2.0 benzyna 96kw. A mianowicie rozpoczynając jazdę na zimnym silniku dogrzeje do 90 zatrzyma na chwile i spadnie poniżej 70 i już nie dogrzeje, auto chwile postoi odpalę i odrazu 90 i znowu spadnie, to najczęstszy przypadek. Inny np trzyma 90 zgasze auto odpalę i nagle niecałe 70. Termostat wymieniałem i dalej to samo, po tygodniu myślałem ze jest wszystko ok bo na trasie 120km trzymał cały czas 90 to na następny  dzień nawet do 70 nie dogrzeje, był podpinany pod komputer i pokazywało 100 stopni a na zegarach w aucie 70. Pytanie czy wymieniłem termostat i tez jest uszkodzony czy jednak to może być coś innego i stary jest dobry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia czujnik temperatury płynu G2 i G62 (dwa w jednym) czujnik jest na wyjściu z głowicy od strony grodzi.

Najpierw sprawdź czy rano po nocy pokazuje takie same wartości w vcdsie dla G2 i G62. Porównaj te wartości też do temperatury zewnętrznej czy jest ok. Później nagrzewają auto i kontroluj temp na obu wskazaniach, jak się rozjadą to raczej czujnik jak nie to celował bym w termostat. Jak zmieniać to raczej na oryginalny bo z zamiennikami jest różnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu co mi wymieniał termostat to mówił ze jakiś scalony z czujnikami i za sam termostat 230zl dałem, jutro mam do niego znowu podjechać i będziemy szukać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...