Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tarcie po wymianie kół [nietypowe]


HiperX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych Forumowiczów,

kilka lat temu stałem się posiadaczem Audi A4 B5 i co roku po zmianie kół z letnich na zimowe pojawia się ten sam problem. Na forum znalazłem podobne wątki, ale żaden nie rozwiązał mojego problemu dlatego postanowiłem założyć nowy temat.

Zaraz po nabyciu auta kupiłem nowe letnie opony (Goodyear 195/65 R15) i założyłem na oryginalne felgi aluminiowe - nie ma jakichkolwiek problemów.

Na zimę kupiłem nowe opony zimowe (Continental 195/65 R15) i zostały założone na felgi stalowe (nie pamiętam czy oryginały) - i tu pojawia się problem, a mianowicie:

Przy skręcie w lewo (jazda po ostrym łuku, zawracanie, jazda po rondzie) słychać głuche tarcie (buczenie/wycie), jakby elementów o szorstkich powierzchniach - czasem dźwięk się nasila przy wciśnięciu hamulca. Nie jest to piszczenie klocków, ani też tarcie o plastik. Według mnie dźwięk pochodzi z prawej, tylnej strony.

Klocki i tarcze były wymienianie na ATE, badanie techniczne samochód przechodzi bez jakichkolwiek zastrzeżeń (na różnych stacjach diagnostycznych). Nie widać żadnych miejsc, gdzie koło mogłoby obcierać o jakiś element.

Oddawałem samochód do dwóch różnych serwisów i w żadnym nie zdiagnozowali przyczyny.

Czy ktoś się spotkał z takim problemem? Albo macie jakieś sugestie co jeszcze sprawdzić? Biorę już nawet pod uwagę zakup identycznych felg aluminiowych, na których jeżdżę latem.

Bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi na mój post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...