Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Odłączona antena i ogrzewanie tylnej szyby - gdzie szukać złączki ?


Jac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w moim b6 nie działa antena radia i ogrzewanie tylnej szyby. według mnie ktoś prawdopodobnie nie podłączył wtyczki do gniazda, ale nie wiem gdzie i jak tego szukać (podsufitka?).

jak myślicie co to może być i gdzie i jak ewentualnie szukać awarii ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie ten sam problem: brak ogrzewania szyby tylnej oraz radio odbiera tylko stacje lokalne, o silnym sygnale. Generalnie, zastanawiam się jaki jest związek między poprawnym odbiorem /poprawnym działaniem ukł. odbiorczego/ a zasilaniem tej szyby. Ze schematu elektr. ukladu ogrzewania szyby nie wynika, żeby jedno miało wpływ na drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co wtedy można zrobić?

Najpierw mierniczkiem sprawdzić czy mam rację. Sprawdzić który bezpiecznik jest od tego ciulstwa (kolega napisał że 26 i 39, ale ja nie potwierdzam bo nie mam schematów przy sobie) i omomierzem sprawdzasz ciągłość obwodu. Jeden koniec do któregoś ze styków od bezpiecznika drugi do masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba sciągnąć tapicerke przylączeniu szyby tylnej i dachu tam jest listwa z anteną u mnie wystarczyło docisnąć. listwe , coś nie łączyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu ogrzewania szyby na klimatroniku zapala się kontrolka, więc napięcie zasilania jest na panelu, czyli bezbiecznik nr 26 jest sprawny. Teraz muszę dobrać się do złącz przy szybie i tam sprawdzić czy dociera napięcie. To w kwesti ogrzewania szyby. Co ze złym odbiorem? - dalej nie bardzo wiem co robić. Radio oryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu ogrzewania szyby na klimatroniku zapala się kontrolka, więc napięcie zasilania jest na panelu, czyli bezbiecznik nr 26 jest sprawny. Teraz muszę dobrać się do złącz przy szybie i tam sprawdzić czy dociera napięcie. To w kwesti ogrzewania szyby. Co ze złym odbiorem? - dalej nie bardzo wiem co robić. Radio oryginalne.

Jak dla mnie poprostu nie dociera masa do szyby (a antena jest w szybie i ogrzewanie też). Wynika z tego że jak znajdziesz gdzie masa nie łączy to zacznie działać i jedno i drugie.

marcin j napisał że wystarczyło w jego przypadku docisnąć i wtedy pewnie złapie masę, a jak nie trzeba szukać w innym miejscu, najpierw trzeba by było zdiagnozować czy to aby na pewno brak masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za radę i potwierdzam rozwiązanie: trzeba było ściągnąć tapicerkę przy łączeniu szyby tylnej i tam przylutować jeden kabelek, bo nie łączył. Także teraz działa i antena i ogrzewanie szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu ogrzewania szyby na klimatroniku zapala się kontrolka, więc napięcie zasilania jest na panelu, czyli bezbiecznik nr 26 jest sprawny. Teraz muszę dobrać się do złącz przy szybie i tam sprawdzić czy dociera napięcie. To w kwesti ogrzewania szyby. Co ze złym odbiorem? - dalej nie bardzo wiem co robić. Radio oryginalne.

dokładnie , wpierw spróbujcie podociskać ten panel. u mnie hula teraz radyjko , az miło.

Jak dla mnie poprostu nie dociera masa do szyby (a antena jest w szybie i ogrzewanie też). Wynika z tego że jak znajdziesz gdzie masa nie łączy to zacznie działać i jedno i drugie.

marcin j napisał że wystarczyło w jego przypadku docisnąć i wtedy pewnie złapie masę, a jak nie trzeba szukać w innym miejscu, najpierw trzeba by było zdiagnozować czy to aby na pewno brak masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemanko.. sorry, ze odgrzewam kotleta ale...

Mam ten sam problem z szybami: nie grzeja, przycisk swieci, lusterka cieple, VAG pokazuje zwarcie do masy...

kable wygladaja na cale... panel z B6 na 100% sprawdzony po numerze z Siemianem<dzieki> piszecie, ze trzeba sciagnac tapicerke... mam sedana.. i teraz tak.. sciagalem tapicerke te przy gornej krawedzi szyby a wy piszecie o prawym slupku czy mieliscie na mysli sedana czy avanta?? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...