Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B7 Silnik 2.0 T


Pablo97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jak to jest z tym silnikiem ?  Czytałem dzisiaj ze sporo nagaru jest w silniku..Co ile powinno się to czyścić i jaki jest tego koszt ? W moim Audi na liczniku mam 202 tyś przebiegu.Właśnie mechanik wymienia mi pompe paliwa wysokiego ciśnienia i mowił że pompa tam jest od nowości :oJakie Paliwo Lać do tego silnika ? (Poki co leje 98-chip tuning jest także wgrany :D )Co ile wymieniać olej ?  jakieś dodatkowe porady co do tego silnika jak to  traktowac itp ? :DDzięki za odpowiedzi,Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To silnik TFSI, a więc z bezpośrednim wtryskiem, czyli "lubi" się z nagarem.....i od tego nie uciekniesz.

Ludziska różnie oceniają częstotliwość czyszczenia tego problemu, ale czytałem tu i tam że warto robić to co 40-50 kkm, ale w tej kwestii nie jestem miarodajnym zródłem (nie mam tego silnika). Natomiast znajdziesz sporo info w tej kwestii tu na forum i ogólnie w necie.

Jak traktować silnik? Jak każdy inny, czyli dać mu czas na dogrzanie po uruchomieniu bez szaleństw i ogólnie użytkować "z głową", serwisować na czas i nie oszczędzać na czym popadnie a odwdzięczy się w zamian pozytywną pracą.

Co do oleju, nie stosuj absolutnie serwisu LL, bo to zabija ten i inne silniki również....

Olej jaki wlejesz zależy od Twoich upodobań i zasobności portfela, ale najważniejsze aby był zgodny ze specyfikacją dla danego/Twojego silnika.

Paliwo to zdaje się dedykowane jest Pb 98, a więc takie lej tym bardziej,że jak piszesz masz podnoszoną moc.....

Reasumując dbaj i ciesz się bezawaryjną jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Pablo,

Ładnie ze strony Andrzeja, że służy pomocą ale na przyszłość wystarczy na początek użyć wyszukiwarki: 

Pozdrawiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...