Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Immo-pin-kodowanie transpondera audi b6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie, z racji ze jestem tu nowicjusz, proszę o wyrozumiałość. Szukałem na forum tematu,lecz bez konkretnych rezultatów. Posiadam b6 z rocznika 2003 z jednym kluczykiem... Przekopalem neta by móc swoimi siłami stworzyć 2 kluczyk. Doszedłem do tego ze mam dorobiony grot, pilot, który już sam zaprogramowalem zwykłym vdsem, lecz z największą bolączką wszystkich nie dałem rady, a dokładniej z przysłowiową pastylką od immo jak się nie mylę to megamos crypto 48  zwana magic 2.

Dlatego wracam się z ogromną próba do osób doświadczonych w temacie  kodowania transpondera pod licznik. 

Jaki program obecny na rynku użyć do odczytu pinu z licznika by nie zrobić jakiegoś errora?

Jakim programem zaprogramować transponder i czy mowa o megamos crypto 48 w mojej b6 2003r.?

Z góry dziękuję za jaką kolwiek pomoc.

 

 

 

Opublikowano

jaki ma sens kupowac kabel?? Przeciez to nie opłacalne

Opublikowano

VAG K+CAN COMMANDER

Opublikowano
53 minuty temu, Lomax211 napisał:

VAG K+CAN COMMANDER

Lepiej tym tego nie robić rb4 są zbyt delikatne na to chińskie ustrojstwo. 

Autorze wątku masz w tym temacie opis jak wyciągnąć pin i przeczytaj post #34 poniższego tematu. Transponder to crypto id48

 

 

Edytowane przez pila24

Opublikowano

Wczoraj dokładałem kluczyk z B7 do B6 2004r. (Klucze z B7, z końcówką K i Q, działają, jak masz auto od sierpnia 2002 w górę) brałem od kolegi biggman (https://a4-klub.pl/offers/offer/14205-kluczyki-b7-pasują-do-b7-oraz-b6/
Transponder, zwykły ID48: https://allegro.pl/oferta/transponder-megamos-crypto-48-id48-vw-audi-skoda-6677558966
Kodowanie: VCDS-Lite (tu na forum gdzieś jest) + kabel (interfejs FT232RL)  https://allegro.pl/oferta/najlepszy-najtanszy-vag-usb-kkl-line-we-wtyku-obd-6613000433
Jak masz PIN to 5 min roboty z dopisaniem.

PIN wyciągałem z licznika (jak przekładałem na kolor FIS) tym kablem na FT232RL i programem VAG EEPROM PROGRAMMER 1.19g (chomikuj). Co prawda łapał za którymś razem ale poszło, więc pewnie można ogarnąć jakiś lepszy kabel. 
https://a4-klub.pl/topic/442186-wymiana-uszkodzonego-licznika/

Nie gwarantuję, że nic nie padnie, wszystko robisz na własną odpowiedzialność. Mi się udało.

 

Opublikowano
  • Autor

Dzieki kolego za odpowiedz, cóż coś będę musiał pokombinować. Czy dobrze rozumiem programujac pilot  .... mając nowy transponder, wkładając do pilota. Programowanie transpondera pod immo odbywa się .... wkładając do stacyjki i programowanie w vdsie, wklepujac pin?  Po ten całej operacji nowy transponder będzie zaprogramowany pod immo? 

Edytowane przez Łukasz 37

Opublikowano

musisz zastosować procedurę z wszystkimi pilotami jakie masz (chcesz) do auta.
PIN jest potrzebny aby wejść do funkcji programowania. 

tutaj masz procedurę.
 

 

Opublikowano
  • Autor

Dodawanie kluczyków do centrali mam ogarniete.  Kwestia wpisywania pinu tz kodowanie nowego transpondera pod licznik by w końcu odpalić silnik.

Opublikowano
Godzinę temu, Łukasz 37 napisał:

Dodawanie kluczyków do centrali mam ogarniete.  Kwestia wpisywania pinu tz kodowanie nowego transpondera pod licznik by w końcu odpalić silnik.

Cytat

Przy kodowaniu immo postępujemy następująco:

-łączymy się z licznikiem

-klikamy "login" i wpisujemy pin immo 4-cyfrowy poprzedzony zerem

-przechodzimy do adaptacji , kanał 21

-w polu nowa wartość wpisujemy ilość kluczyków które programujemy (jeśli np mamy 1 kluczyk i chcemy dopisać drugi to wpisujemy 2)

-klikamy test następnie save

-wyciągamy kluczyk ze stacyjki i wkładamy następny i przekręcimy w pozycje zapłon

-przy ostatnim kluczyku kontrolka immo przestanie mrugać i procedura kodowania zostaje zakończona.

 

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję

Rozumiem, że muszę mieć nowy transponder włożony w dodawany kluczyk?

Edytowane przez Łukasz 37

Opublikowano
6 godzin temu, Łukasz 37 napisał:

Dziękuję

Rozumiem, że muszę mieć nowy transponder włożony w dodawany kluczyk?

Tak,musi być umieszczony w kluczyku podczas dodawania. Jest w nim specjalne miejsce na transponder 

Opublikowano
  • Autor

Raz jeszcze Wszystkim dziękuję za pomoc, bez Was głowił bym się w dalszym ciągu. Temat uważam za wyczerpany i zamknięty. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.