Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Spalanie i olej

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, 

Od kilku miesięcy jeżdżę Audi A4 8 143KM 2.0 TDI z 2008 r. Zastanawia mnie fakt, jakie powinno być średnie spalanie w mieście oraz ile powinno się robic km na pełnym baku?. Obecnie na baku 55l robię  540-570km. Chociaż kilka miesięcy temu mogłem zrobić ponad 630km (taki sam tryb jazdy).

Z góry przepraszam, jeżeli podobny temat gdzieś już był poruszany, ale znalazłem jedynie opinie o średnim spalaniu około 7-8 l a nawet poniżej 7.

Moje spalanie jest dość dziwne i zaznaczę że liczyłem ręcznie wg kilometrów/zatankowania oraz korzystając z wyświetlacza w aucie. 

Średnie spalanie 11-12l w mieście ( normalna jazda) 60-80 km/h. Ostatnio nawet spalanie pokazuje 13-16l /100km.

3 Msc temu na baku mogłem przejechać około
Od wymiany filtrów i oleju przyjechałem około 4k km, efekt olej na bagnecie ledwo widoczny oraz Płyn do chłodnicy poniżej minimum.

Jak czesto dolewacie olej? Ora czy obecne zachowanie auta oraz spalanie jest w normie?

IMG_20191216_084451.jpg

Edytowane przez k1mag

Opublikowano

Ja wymieniam olej co 20tys okolo, do tego dolewam plukanke tec 2000 i samochód nie bierze w ogóle oleju, polecam

Opublikowano
Godzinę temu, k1mag napisał:

Witam, 

1. Od kilku miesięcy jeżdżę Audi A4 8 143KM 2.0 TFI z 2008 r.

2. Średnie spalanie 11-12l w mieście ( normalna jazda) 60-80 km/h. Ostatnio nawet spalanie pokazuje 13-16l /100km.

3. Od wymiany filtrów i oleju przyjechałem około 4k km, efekt olej na bagnecie ledwo widoczny

4. oraz Płyn do chłodnicy poniżej minimum.

5. Jak czesto dolewacie olej?

 

1. chyba TDI ?

2. takie spalanie mam w benzynie, sprawdź wtryski 13-16 litrów  to !!!

3. czyli pali olej, przebieg rzeczywisty pojazdu ?

4. płyn w układzie chłodzenia też znika ?

5. to zależy od stanu silnika i jakości oleju, 1-2 litry na 15 tys km.może łyknąć, jak silniki nic nie biorą oleju istnieje duże prawdopodobieństwo że poziom oleju jest uzupełniany paliwem.

Opublikowano
  • Autor

1) Tak TDI (błąd z tym TFI) 

2) muszę podjechać gdzieś sprawdzić 

3) Dolałem 1 litr i teraz poziom na bagnecie jest ok, ale tak dolewac co chwilę....Tak przebieg prawdziwy. 

4) Płyn również znikł - dolałem około 1 litr. Był sporo poniżej minimum. 

W załączniku dzisiaj jak ruszyłem i stanąłem. Poziom spalania rośnie co kilka sekund.... Mam wrażenie że ciężko się zbiera z 1 biegu. Trzeba większych obrotów. Moje odczucie jest takie że bardzo dużo pobiera na samym starcie. 

Opublikowano

mam wrażenie że dpf cały czas się wypala stąd może to spalanie

masz podwyższone obroty na filmie, może to ten problem

Edytowane przez RALF76

Opublikowano
  • Autor

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.