Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Olej do skrzyni biegów Audi 1.6 Alz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich temat poruszany nie raz, ale chciałbym dowiedzieć się od użytkowników którzy zmieniali olej w skrzyni biegów na jaki konkretnie chodzi o firmę i specyfikacje przymierzam się do zmiany i każdy mówi trochę inaczej lac 75w90 czy 75w80? Motul Castrol a może coś innego?  Zakładam że w moim przypadku olej ten nigdy nie był zmieniany a skrzynia działa bez zarzutu z góry dziękuję za informację. 

Opublikowano

Ja co prawda nie zmieniałem, ale dolewałem (jakość oleju sprawdzałem wcześniej i jest jak "nowy").

Dolewałem oryginał i taki też Ci polecam.

Tani nie jest, ale olej w skrzyni nie wymienia się co przysłowiowy miesiąc, więc wg mnie warto.

Opublikowano
  • Autor
23 minuty temu, AndrzejK. napisał:

Ja co prawda nie zmieniałem, ale dolewałem (jakość oleju sprawdzałem wcześniej i jest jak "nowy").

Dolewałem oryginał i taki też Ci polecam.

Tani nie jest, ale olej w skrzyni nie wymienia się co przysłowiowy miesiąc, więc wg mnie warto.

A jaki olej dokładnie 75w90 czy 75w80 bo tu są słowa podzielone też skłaniam się wymienić na coś z górnej półki, może nie oryginalny ale ważne żeby zmienić z właściwą specyfikacją 

Opublikowano
30 minut temu, Legion44 napisał:

ale ważne żeby zmienić z właściwą specyfikacją 

To w ogóle nie podlega dyskusji.... i nie tylko do skrzyni.

Ja kupiłem G052532 A2 czyli butelka 1 litr oryginał Audi, natomiast Ty musisz popatrzyć na olej pod swoją skrzynię, bo nie wiem jaką masz w swoim silniku.

Opublikowano
  • Autor

Sprawdzając na stronie w punkcie płyny eksploatacyjne odnośnie oleju przekladniowego jest G052911 pod te oznaczenie podchodzi olej firmy Castrol 75w90 Transaxle. Z etykiety kod skrzyni to GFV w moim przypadku 

Opublikowano

Ravenol MTF-2 75W80

Opublikowano
  • Autor
19 minut temu, Dev napisał:

Ravenol MTF-2 75W80

Też właśnie brałem pod uwagę ten olej który Będzie najlepszym rozwiązaniem Motul Castrol czy właśnie Revenol? 

Opublikowano
3 minuty temu, Legion44 napisał:

Też właśnie brałem pod uwagę ten olej który Będzie najlepszym rozwiązaniem Motul Castrol czy właśnie Revenol? 

Ravenol

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za informację.

12 minut temu, Dev napisał:

Ravenol

Dzięki za informację. 

Opublikowano
  • Autor

Po głębszym zagłębieniu w temacie oleju i kilku firmach zajmujących się skrzyniami wybór Padł na olej firmy Ravenol Tsg 75w90 posiada normę GL-4 i normę Audi/VW 501.50 zdam relację po wymianie. 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Ja wymieniłem na MANNOL EXTRA 75W90 GETRIEBEOEL. Przed zmianą biegi ciężko wchodziły gdy na dworze były minusowe temperatury(jak przejechałem parę kilometrów problem znikał).
Po wymianie biegi wchodzą lepiej. Stary olej zawierał opiłki metalu. Wydaje mi się że od nowości nie był wymieniany.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.