Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

napinacz paska

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, jaki macie napinacz w Waszych autach? Ja mam w mojej B7 1,8t kod BFB wymieniac rozrzad i nie wiem jaki powinien byc napinacz mechaniczny czy hydrauliczny?

Opublikowano

Większość zakłada teraz mechaniczne

Opublikowano
  • Autor

A który rodzaj napinacza jest lepszy i jaki był montowany fabrycznie?

Opublikowano

Fabrycznie był hydrauliczny i to nie do końca jest napinacz, a tłumik drgań ( pasek napinasz mechanicznie rolką, a hydraulika ma jedynie za zadanie tłumić drgania rolki napinacza.)

Ja osobiście kupiłem zestaw fabryczny (NTN/SNR) i w moim odczuciu wygląda solidniej....zresztą fabryka to wymyśliła.

Nie kupuj przypadkiem zestawu INA jakbyś ewent. zdecydował kupić zestaw bez hydrauliki - są głośne, to takie ogólne stwierdzenie.

A i pompę wody daj Hepu, w moim odczuciu i nie tylko jedna z najlepszych opcji.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Czy przy wymianie rozrzadu trzeba oproznic uklad klimatyzacji i wyjąć chlodnicę od klimy? Bede sam wymieniał i pytam bo jesli tak to musze to zrobic przed rozebraniem. 

Opublikowano
21 godzin temu, cichy1983r napisał:

Czy przy wymianie rozrzadu trzeba oproznic uklad klimatyzacji i wyjąć chlodnicę od klimy?

Jeżeli chciałbyś wszystko zdejmować żeby mieć jak na "tacy" przód silnika to raczej tak, choć czytałem gdzieś, że nawet przy takim "rozbebeszeniu" przodu można uniknąć rozpinania tych układów.

Pewne jest jedno - jeżeli byś tą operację robił z ustawieniem przodu w pozycji serwisowej to nic nie trzeba rozpinać.....

 

Opublikowano

Wystarczy zdjąć zderzak i odchylić pas przedni bez rozpinania klimy

Opublikowano
5 godzin temu, AndrzejK. napisał:

Pewne jest jedno - jeżeli byś tą operację robił z ustawieniem przodu w pozycji serwisowej to nic nie trzeba rozpinać.....

 

 

Opublikowano
  • Autor

ok, a co to znaczy ustawienie przodu w pozycji serwisowej?

Opublikowano
W dniu 30.12.2019 o 23:04, lewmichal napisał:

Wystarczy zdjąć zderzak i odchylić pas przedni bez rozpinania klimy

Tu kolega ogólnikowo Ci napisał o co chodzi tak ogólnie.....

Nie zasięgałeś wiedzy jak tą operację ogarnąć, a chcesz wymieniać rozrząd??

Poczytaj troszkę dla własnej wygody choćby temat w książce "sam naprawiam".

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.