Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.5 aym


Pust3lnik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Ostatnio musiałem wymienić uszczelki pod pokrywą zaworów. Po zdjęciu pokrywy zauważyłem że 1 wałek jest w stanie 2/10. Stan licznika wynosi 266k km. Najbardziej zmartwił mnie fakt, że z wlewu oleju lekko wydobywają się spaliny. Waszym zdaniem, lepiej naprawiać usterki czy szukać nowy silnik? Dodatkowo prosiłbym kogoś o zdiagnozowanie przyczyny spalin we wlewie oleju. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Osobiście jestem zwolennikiem remontów silnika. Przynajmniej wiesz co masz. Przy poważnej awarii silnika można myśleć o kupnie używki, zrobieniu przeglądu/remontu i dopiero przeszczepu. Wszystko zależy od stopnia zużycia obecnego silnika. Co do spalin.. Zanim zagłębisz się we wszystkie poważne usterki - sprawdź drożność odmy. 

Edytowane przez R4xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spalin z korka wlewu oleju: ja nazywam to mgiełką olejową. Wszystkie 2.5 jakie ogladałem tzn: kilka BAU, moje BDH, kolegi BDH mają taki objaw a nadmieniam że są zdrowe.

Co ciekawe 3.0 TDI : CDYA oraz CDYC które oglądałem mają taką mgiełkę. Też zdrowe jednostki serwisowane na motulu.

Ta mgiełka wydobywa się również z rurki od bagnetu oleju w 2.5 i w 3.0. Chyba taki urok V6 w TDI.

Zatem jeśli masz białą chmurkę spod korka wlewu to powiedziałbym że nie jest to uszkodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie moich doświadczeń, tylko wymiana na silnik nowszego typu BAU/BDG/BDH. Przed montażem rozbiórka na stole i wymiana uszczelniaczy, rozrządu, osprzętu na pasku wielorowkowym i całej biżuterii. To jedyna operacja która na dłuższą metę ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...