Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[b6 AVF] demontaż obudowy filtra powietrza


przemas1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam dość banalny problem z demontażem obudowy filtra powietrza, ale niestety potrzebuję pomocy. Po zdjęciu przewodu od powietrza (2), wtyczki z przepływomierza (1) oraz tego klipsa trzymającego z boku obudowę blisko błotnika (<), coś wciąż trzyma obudowę. Nie chcę jej szarpać na siłę żeby czegoś nie połamać. Mam wrażenie że coś ja trzyma od spodu. Czy są tam jeszcze jakieś śruby? Ewentualnie zatrzaski? Może osłona termiczna?

 

image.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 2 śruby na dole od strony silnika. Bardzo łatwy dostęp do nich, widać je jak się schylisz.

 

Doprecyzuj, czy chodzi Tobie o pokrywę filtra czy całą obudowę. Bo śruby o których wspominam są od kompletnej obudowy, od pokrywki masz 2 śruby krzyżaki na samej górze i na dole 2 zaczepy, czasami ciężko zdjąć pokrywkę, bo przyklei się uszczelka.

Edytowane przez golfagn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zrobiłeś powyższe co napisałeś musisz szarpnąć całość do góry bo cała puszka jest wciskana na wystających kolkach w takie gumowe prowadnice które siedzą w nadwoziu 

nie wiem skąd koledze golfagn wzięły się jakieś trzymające ją śrubki , chyba jedynie od osłony termicznej...

Edytowane przez MemberA4
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak! :D kojarzyłem tam 2 mocowania, pomyliłem śruby z grzybkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...