Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 tdi BPW dźwięki szurania do 2tys obrotów


sonic88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem ze swoim audi A4 B7 2.0tdi BPW, wydaje czasem  jakieś dziwne dźwięki jakby szurania/ocierania przy przyspieszaniu i puszczaniu gazu zawsze na niskich obrotach do 2tys. Najczęściej objawiają się przy wolnej jeździe np. w korku, lub ruszaniu pod górę gdy muszę go trochę bardziej przytrzymać na sprzęgle. Zaznaczam że nie jest to zawsze raczej losowo i nie mam pewności ale możliwe że zazwyczaj mam wtedy włączony nawiew. 

W załączniku nagrałem te odgłosy szurania (wrzuciłem też na zippy):

Plik [zippyshare] odglosy.mp3 w tym wypadku było to na postoju, gaz do 2 tys. obrotów i po puszczeniu gazu słychać szuranie jak obroty spadają. Wciskałęm też sprzęgło w trakcie ale nie było różnicy.

Plik  [zippyshare] odglosy przyśpieszanie.mp3   podczas jazdy i przyśpieszania z niskich obrotów te same odgłosy.

Mógłbym prosić o jakąś poradą? Mam świerzo wymieniony dwumas i sprzęgło (i tak wymagało wymiany) ale to niestety nie rozwiązało problemu ?

 

odglosy.mp3 odglosy przyśpieszanie.mp3

Edytowane przez sonic88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dźwięk na 90% turbina miałem coś podobnego. Skończyło się trybem awaryjnym i regeneracją turbo. Prawdopodobnie zapieczone łopatki. Drugi nie powiem Ci, ale oba dźwięki mogą mieć związek z turbo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...