Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B7 2.0 tdi BPW duże ubytki oleju.


Siwy081991

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam wielki problem. Mianowicie moje autko pali duże ilości oleju jakieś 4litry na 10tys km. Rano jak odpale autko to puszcza niebieski dym zwłaszcza podczas ruszania. Spaliny specyficznie śmierdzą jak by spalony olej i niedopalona ropa. Po rozgrzaniu dym ustaje. Dodam że auto nie ma żadnego problemu z odpalaniem oraz mocą. Jest też strasznie zaolejony blok silnika od strony kolektora. Sprawdzałem turbo w intercoolerze praktycznie zero oleju. Dodam że turbo też zostało wymienione. Na początku myślałem że olej puszcza odma ale jest ona drożna i na próbę podłączyłem ja do butelki i po miesiącu testów, w butelce zgromadziły się niewielkie ilości oleju. Sprawdzałem też uszczelkę pod pokrywa zaworów jest tam delikatne zapocenie nie widać tam żadnych wielkich wycieków. Na kanale wygląda to tak jak by olej lał się z uszczelki pod głowicą. Dodam że płynu delikatnie też ubywa. Nie wiem czy winowajcą mogą być pierścienie, uszczelniacze zaworowe, czy też może tak duże ilości mi wyciekają. Proszę o poradę co mogło by być przyczyną tak dużego ubytku oleju. 

Dodam jeszcze że na łączeniu bloku ze skrzynią na dolnej części są czarne plamy tak jak by z oleju. 

Edytowane przez Siwy081991
Dodanie informacji do posta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...