Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Ciężkie odpalanie i kopcenie


Skrr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moją audi 1.9 avf. Po postoju rano odpala ciężko, jakby nierówno i puszcza przy tym dyma określiłbym szaro niebieski. Jak się rozgrzewa to kopci na biało/szaro apogeum jest tak w granicy 60-70st wody jak się już nagrzeje to przestaje kopcić. Filtr paliwa z zaworkiem zwrotnym wymieniony, świece żarowe nowe beru, kąt synchronizacji ustawiony na 0 skacze do 0.6. Dawki na pompkach 0.4 -0.38 0.2 -0.2 winne za odpalanie i kopcenie mogą być uszczelniacze na pompkach? Iść w tym kierunku teraz? Mam jeszcze do czyszczenia geometrię turbiny bo potrafi ją w trasie odłączyć i błąd przeładowania i jak za długo nie wyjeżdżam za miasto pogonić ja trochę to potrafi dzwięk szorowania przy puszczaniu gazu słychać dopóki się nie nagrzeje. Ale chyba ta turbina nie ma wpływu na odpalanie ? Proszę o pomoc w jakim kierunku iść jak mogę to zdiagnozować. Z góry dzięki

Edytowane przez Skrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób log 013 i 023 na zimnym po nocy, najpierw ustaw loguj dopiero odpal silnik i tak przez kilka minut loguj te grupy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekcje wydają się być ok, raczej jakby był problem z uszczelnieniami to było by to widać na vcds... Każde wtryski weryfikuje niesty najlepiej sprawdzenie na stole pobierczym, nie zawsze dane z vcds pokrywają się z tymi że stołu... 

Spróbuj może jeszcze na próbę zaślepić egr

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamil-vag Zaślepka pod kolektor i wyczyszczenie go wystarczy? Jaka zależność EGR ma do odpalania? Chodzi o klapę gaszącą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...