Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVV] Problem z nieoryginalnym radiem


Rekomendowane odpowiedzi

Siemonko wszystkim

Mam problem z radiem audio, mianowicie nie zapamiętuje mi ustawień. Tzn po wyjeciu panela lub po wyjeciu kluczykow przywraca ustawienia fabruczne

raczej nie chodzi o ustawienia radia bo już wszystko prubowalem . Jesli ktos sie z tym spotkał to prosze niech napisze co trzeba zrobic z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taki przypadek przy zmianie radia. Z tego co pamiętam, to do radia wchodzą jakby dwa plusy- jeden na stałe, a drugi po przekręceniu stacyjki. Wystarczyła zamiana tych kabelków miejscami (nawet były już pomiędzy radiem, a kostką wsuwki, żeby mozna łatwo to przepiąć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taki przypadek przy zmianie radia. Z tego co pamiętam, to do radia wchodzą jakby dwa plusy- jeden na stałe, a drugi po przekręceniu stacyjki. Wystarczyła zamiana tych kabelków miejscami (nawet były już pomiędzy radiem, a kostką wsuwki, żeby mozna łatwo to przepiąć)

dokładnie tak trzeba zrobić :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi o kabelki w kolorze czerwonym - ten bierze prąd jak włożysz kluczyk do stacyjki, a także żółty - ten akurat odpowiada za podtrzymanie pamięci jak jest wszystko pogaszone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamień miejscami kabelki żółty i czerwony i będzie git :)[br]Dopisany: 30 Marzec 2009, 10:19_________________________________________________

Dokładnie chodzi o kabelki w kolorze czerwonym - ten bierze prąd jak włożysz kluczyk do stacyjki, a także żółty - ten akurat odpowiada za podtrzymanie pamięci jak jest wszystko pogaszone :)

A tu już zależy od standardu, właśnie dlatego trzeba zamienić bo poprzednie radio miało w drugą mańkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi jak sie tak działo to oddałem do elektryka :) przy okazji bo tez mialem inne rzeczy do zrobienia ale w gruncie rzeczy naprawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisany: 30 Marzec 2009, 10:19_________________________________________________

Dokładnie chodzi o kabelki w kolorze czerwonym - ten bierze prąd jak włożysz kluczyk do stacyjki, a także żółty - ten akurat odpowiada za podtrzymanie pamięci jak jest wszystko pogaszone :)

A tu już zależy od standardu, właśnie dlatego trzeba zamienić bo poprzednie radio miało w drugą mańkę.

Jak mam taki problem to zawsze się bawię tymi kabelkami i próbuje je konfigurowac na różne sposoby aż do skutku :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radio pioneera które miałem np. miało obydwa wyżej wymienione kabelki ale nie działo załączanie po stacyjce.

w niektórych modelach radii trzeba ten żółty i czerwony zmostkować razem i przyłączyć do stałego zasilania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niektórych modelach radii trzeba ten żółty i czerwony zmostkować razem i przyłączyć do stałego zasilania

O tym własnie napisałem :)

albo zamieniamy, albo mostkujemy - trzeba sie pobawić troszku, byle tylko z minusem nie pomylić :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......... byle tylko z minusem nie pomylić :gwizdanie:

no żeby czasem biały dym nie poszedł z radyjka :gwizdanie: więc tam panie uważaj jak będziesz mostkował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mostkujemy gdy nie mamy funkcji ACC w aucie. I wtedy radio nie wyłączy się po wyjęciu kluczyka. Jeżeli funkcja ACC jest w aucie to nie ma żadnego problemu żeby radio się wyłączało po wyjęciu kluczyka ze stacyjki.

Nie pamiętam jak jest w pioneer, chyba trzeba bezpiecznik przełożyć w inna pozycję (albo tak jest w JVC) już nie pamiętam. W większości trzeba włączyć tą funkcję programowo, np przez dłuższe naciśnięcie któregoś z przycisków.

Kolega który założył wątek ma na 100% funkcję ACC w radiu i powinien przełożyć przewody, żółty z czerwonym i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...