Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek oleju z lewej strony/ BWE


Arthoor

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem ( po wymianie oleju z Castrola na Motul - być może przypadek ) że z lewej strony silnika stojąc przed autem od góry w rogach pojawił się lekki wyciek (  wyglądało to na początku na zapocenie ) , ale po dłuższym postoju (auto stało  kilka dni (7) w garażu ) na podłodze zauważyłem ok 1cm kropkę oleju i to właśnie z tej samej strony gdzie było zapocenie , więc chyba gdzieś się zbiera olej i zaczyna kapać ( wygląda to na łączenie dekla przy śrubach ? ) z tego co oglądałem w sieci te silniki właśnie dość często widziałem że z tej strony jest zapocone ( to norma ? , przejmować się tym , czy to oby uszczelka czy z czegoś innego może kapać w tym miejscu ) ? Dużo jest roboty z wymianą tej uszczelki ( jakie koszta jeśli to ten problem ? ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka dekla i nowe śruby bo na starych będzie znowu puszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tymi rurkami i u góry z tej samej strony silnika też w rogu ( zapocona jest ta osłona srebrna termiczna i to z niej kapie niżej )

Jeśli to faktycznie uszczelka to jakie mniej więcej koszta robocizny i części ( czytałem że do tej wymiany trzeba trochę porozbierać )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2020 o 07:12, afroo. napisał:

Uszczelka dekla i nowe śruby bo na starych będzie znowu puszczać.

Robiłeś to u siebie ? , nie wiem co mam myśleć kontaktowałem się z 2 mechanikami vag ( oboje polecani , jeden robił mi przy aucie , oboje pracowali w ASO po naście lat ) jeden mówi że to faktycznie uszczelka i z wymianą ok 200pln , drugi stwierdził że tam nie ma uszczelki tylko jakiś silikon łączący i sama robocizna 1200pln , więc sprzeczne info i różnica w cenie raczej znaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi ewidentnie Cię nie zrozumiał albo nie widział tego zdjęcia.

Pierwszy dobrze wycenił ale pewnie bez śrub więc warto dołożyć i mieć spokój.

Pod dekiel idzie zwykła uszczelka, a śruby daje się nowe bo mają kołnierz i gumową podkładkę, która z czasem ulega zagnieceniu i tez puszcza.

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza , uszczelka była przyczyną zapocenia, wymieniona na oryginał z ASO i problem znikł , dziękuję za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...