Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AEB szarpie i strzela


banano7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, połowy marca borykam się z problemem szarpania auta i strzałów w wydech ( tak obstawiam, że to w wydech). Problemy zaczęły się najpierw z szarpaniem i nie równą praca przy niskich obrotach. Występowało przerywanie, została wymieniona jedna cewka na Beru ( stara po odkręceniu i podniesieniu ze świecy nie dawała iskry) oraz 4 świece na nowe NGK PFR6Q ( te w czarno żółtych opakowaniach) . Problem na kilka dni ustał , lecz pojawił się gorszy kiedy jadąc do pracy z prędkością około 150 km/h musiałem zwolnić i usłyszałem bardzo głośny strzał w tłumik oraz po nim problemy z przyspieszaniem auta i falującymi obrotami, Przejrzałem świece i cewki , świece ok, jedna cewka miała uwaloną fajkę - bardzo wiele spękań, Zakupiłem nową i znowu kilka dni spokoju lecz po trasie ponad 150 km i spokojnej jeździe auto zaczęło znowu prychać i strzelać w tłumik. Zauważyłem, że zdarza się to zazwyczaj tylko na lpg a po przerzuceniu na benzynę i przejechaniu kilku km  objawy ustępują. Auto ma instalację King, która ma już bodajrze 7 lat. Ostatnio w lpg były wymieniane filterki i trójnik który jest za filtrem fazy lotnej ze względu na uwalone kable w czujniku temperatury. Poprzednie podpięcie vaga ( przed wymianą drugiej cewki) pokazywał jedynie błąd sondy lambda. W ten weekend będę miał możliwość ponownego podłączenia. Proszę o jakieś wskazówki co i gdzie szukać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na gazie to występuje to w nim szukaj problemów u kogoś kto ogarnia ten typ sterownika. Pewnie wtryski mają dość albo jeszcze co innego. Nikt w ciemno Ci nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dwie cewki były w takim stanie, pozostałe dwie pewnie też już mogą mieć problem. Przy szwankującym układzie zapłonowym efekt może być podobny, więc warto by było sprawdzić go dobrze tak samo jak instalacje gazową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...