Skocz do zawartości
IGNOROWANY

na Pb ok na LPG nie - obroty


Evelina

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Proszę o pomoc bo gazmen rozkłada ręce a może ktoś miał taki przypadek

B6, BDV, PB+LPG – instalacja lovato Fast

Reduktor Lovato FAST SMART RGJ UHP SUPER 350 HP nr z homologacji E 13 67R 010286

Wtryskiwacz gazu KP/JP/LP/EP nr z homologacji E 13 67R 010194

Filtr lovato nr z homologacji E 13 67R 010264

Sterownik SMART nr z homologacji E 13 010249

Chyba tyle z istotniejszych rzeczy jeśli chodzi o instalację LPG

Objawy to nierówna praca  na jałowym ( wypadanie zapłonu ) oraz za szybko spadające obroty przy wrzuceniu na „luz”, spadają poniżej 800 i zaraz wskakują na 1000 żeby znowu spaść do 800/750  i tak zostają. – NIE JEST TO REGUŁĄ, czasami autem nie telepie na postoju i obroty przy np. dojeżdżaniu  do świateł zachowują się tak jak powinny.

Objawy te występują tylko na LPG

ostatnio mimo tego że było LPG  w zbiorniku, przełączał się na Pb, czy to ustało ? Jestem w fazie testów.

Do tej pory sprawdzona szczelność dolotu ( zamontowany jest stożek – nie wiem czy ma to znaczenie) , świece, przewody , ciśnienie reduktora, mapy, drożność katów, przewody podciśnienia.

Wymieniony reduktor z membranami, wtryskiwacze, czujnik ciśnienia gazu wraz z czujnikiem ciśnienia temp. Został tylko sterownik ale nie mam innego na podmianę.

Jestem z Lublina jeśli ktoś ma jakiś pomysł / warsztat  czy jakiś inny ratunek dla mnie proszę o info bo męczę się z tym dłuuugo. :( ( jeśli jest jakiś błąd w opisie to proszę o wyrozumiałość i tak dużo zapamiętałam :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reduktor i wtryski nowe? Drożność wężyków wtrysk kolektor oraz wkrętek w kolektorze była sprawdzana? Problem jest od początku czy stało się to niedawno? W programie można przełączyć pojedyncze wtryski na benzynę zmienia to coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reduktor - może źle się wyraziłam - było wymieniane jego wnętrze ( zestaw naprawczy )

wtryski wymieniane z pół roku temu jeśli chodzi o drożność wężyków to nie wiem.

Zmiana na poj. wtryski nic nie daje, 2 i 4 były jeszcze raz podmieniane bo w nich były "największe różnice"  i dalej nic.

Słyszałam że w bdv jest coś nie tak z cewką że ją się wymienia na taką która jest osobna na każdy cylinder , do tego daje inną wiązkę

Ale moje przewody podobno są ok ... już nie wiem o co kaman

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co przez te pół roku nic się nie zmieniło w pracy po wymianie wtrysków? Czy były zakładane nowe wtryski czy używane? Podczas jazdy jest ok, ktoś sprawdzał korekty obd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć logi statyczne i dynamiczne 2+33 na obu paliwach. Przynajmniej będzie wiadomo czy rzeczywiście na benie jest ok i cała wina lezy w super instalacji lovato :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemm8, dobry pomysł tyle  nie mam ani kabla obd ani programu,

Kabel planuje zakupić ale na bank nie będę miała go jutro, do tego program, info czerpię z 

kurcze mam starego lapka i nie wiem czy jest sens się w ogóle pchać w takie "innowacje" ;)

Natchnęłam się też na taki wątek ale nie wiem czy jest rozgrzebywać tą kwestię  skoro nie mam pewności że to "to"

 

Edytowane przez Evelina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz w okolicach Puław to mogę ogarnąć. Kabel do gazu też mam tylko program do lovato ściągnąć i mogę popatrzeć. Co prawda z lovato jeszcze nie miałem do czynienia ale zawsze to coś nowego :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...